| Ryx a întrebat:

Hei! Am o problema, azi dimineata am facut sex cu iubitul meu, si prezervativul s-a rupt, eram la inceputul actului sexual, dupa ce a introdus de 2 ori capul penisului in vagin, a sesizat lucrul acesta ( nu a introdus mai mult de cap) Dupa am spalat imediat in interiorul vaginului cu apa si gel intim. Tin sa mentionez si faptul ca sunt in penultima zi de menstruatie. Care e riscul de sarcina? Sa iau pastila de a doua zi? Pana la cate ore de la contact se poate lua?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca sexul a avut loc in a 3-a, 4-a sau cel mult a 5-a zi a ciclului menstrual (intotdeauna trebuie specificata ziua exacta), si fiindca nu s-a produs nici ejacularea spermei in vagin, posibilitatea de a se forma o sarcina teoretic este considerata ca fiind aproape INEXISTENTA sau altfel spus IMPOSIBILA. In nici un caz nu se foloseste pastila de a 2-a zi intr-o astfel de situatie, ar reprezenta o crasa IRESPONSABILITATE din partea ta. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane insarcinata doar daca penisul a fost introdus cel putin pe jumatate in timpul ejaculari. Daca a introdus doar "capul" este aproape imposibil sa ramai insarcinata, findca trebuie sa ajunga spera undeva destul de adanc si + ca nici atunci nu e sigur 100%.

| Biu009 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata.

| Lebron09 a răspuns:

Pai daca erati la inceput si a intrat de 2 ori nu e nici un risc...parca doar cu lichid preseminal e risc..si ala e chiar inainte sa se termine el ..deci nu e nici un risc.

| Marian_Alexandru_1998_xnbx a răspuns:

Shield Nr1.

| Mercan_Mercan_1997 a răspuns:

Shield NR 1