| anonim_4396 a întrebat:

Hei,am o problema cam stupida, sunt clasa a 7-a si la mine in clasa sunt vreo trei fete si trei baieti care sunt mai jmecherii cu parinti de bani gata si chestii de genu.Problema e ca mie imi place de unul dintre acesti baieti.Intr-o zi, o fata din acest grup mi-a zis ca acelui baiat ii place corpul meu dar nu si fata.Ieri,tot acea fata i-a zis unei bune prietene de-a mele ca baiatului de cere imi place nu i-ar fi placand niciodata de mine ( cu toate ca azi, mi-a zis baiatul acele ca s-ar fi certat cu acea tipa din grupul lui si ca sa nu cred ce imi zice) Am incercat de mult sa ma imprietenesc cu ei (cu acel grup) dar nu reusesc.Ce sa fac ca sa fiu placuta de mai multi colegi?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Eu cred ca fata care a zis de baiatul ala ca iar place corpul dar nu fata e indragostita de acel baiat pana peste cap.tu nu ii baga In seama nu merita, gaseste persoane care nu se uita cum arati ci ce fel de persoana esti.La varsta asta sa ti se spuna ca ii place corpul si nu fata e ceva incredibil..nu trebuie sa te imprietenesti cu ei sunt niste nesimiti si nesimtite.si faptul ca parintii sunt cu bani si asa cum spui tu nu are cu ce sa ii afecteze pe colegii tai, ei sunt doar asa pentru ca persoane ca si tine ii vad mai presus decat ei insusi, daca nimeni nu sar uita asa la ei ca la niste zei, nu ar fi altceva decat niste mucosi.

4 răspunsuri:
| benga94 a răspuns:

Pai normal nu ar trebui sa faci nimic! Ar trebuii sa te placa pentru ceea ce esti tu, daca nu te place asta e, nu trebuie sa disperi prieteni, iubiti ai timp sa iti faci stai linistita, oricum adevaratele prietenii o sa ti le faci in liceu si in facultate nu in generala te asigur de treaba asta!

| aly1368 a răspuns:

Nu mai incerca sa vezi ca o sa te bage ei in seama laughing)

| Andrew1Me a răspuns:

Nu incerca, prefa-te ca nu iti pasa si vor veni ei la tine. Apropo, sunt tare curios despre ce "corp" ar putea avea o fata in clasa a 7-a... Grija, multa grija.

| Nina06 a răspuns:

Fii mai sociabila, iar daca ei nu te baga in seama mai bine iti vezi de treaba ta decat sa iti pierzi timpul cu niste fitosi! si toate chestiile pe care le auzi despre tine ar trebui sa nu le bagi in seama fii putin mai indiferenta, daca nu, directa, intreaba-l pe baiat,, mai iti place de mine?,, sau spune-i adevarul ca tu il placi iar daca va incepe sa comenteaze incearca sa ii explici cum sta treaba, si roaga-l sa te inteleaga... daca nu te intelege e cel mai mare idiot! :d