| juniper a întrebat:

Deci intrebarea mea vine cam asa, este destul de lunga.
Am doua prietene foarte bune, pe una am cunoscut-o in clasa a 9a, pe cealalta o stiu dintr-a 5a. Suntem un fel de grup de prieteni cu inca 3 baieti, deci 3 baieti, 3 fete, una din noi (P1) a trecut printr-un fel de "despartire", prietenul ei doar a fost cu ea ca sa-i treaca lui despartirea de alta. Ea e genul de fata care traieste in fanteziile ei, e visatoare si orgolioasa, am fost inainte prietene intr-a 5a, dar m-a tradat intr-a 7a pentru alta, ne-a luat UN AN ca sa o readucem la normal, nu-i trece asa de usor. In fine, cealalta prietena buna a mea (P2) este cea mai apropiata de mine, pot sa vorbesc cu ea despre absolut orice (mai putin matematica). Ei ii placea de baiatul din grupul nostru, dar el nu avea sentimente pentru ea, el este genul de baiat tandru si gentleman. Ea i-a spus intr-a 10a ca il place, dar el a refuzat-o incetisor, fara sa doara, dupa aceea toata chestia dintre ei a devenit ciudata, o ignora, iar ea incerca doar sa-i fie amica lui (dupa sfatul meu), se intampla si in ziua de azi. Ea inca mai are sentimente pentru el, dar el este interesat de o fata din orasul lui (sta altundeva), dar fata respectiva nu este.
In fine, in clasa a 12a (acum) a mai venit un baiat in grupul nostru, e de treaba, ne-a ajutat mult. Eu il placeam pe baiatul din grupul nostru, e un pic mai "big-boned", ca un ursulet, am avut sentimente pentru el, dar vad ca el nu era genul meu dupa un timp, cand a inceput sa stea cu prietena cealalta (P1), ei rad impreuna, mereu zambeste in preajma ei, o imbratiseaza, s-ar putea sa aiba sentimente pentru ea (dupa parerea mea), dar ea nu. In schimb P2 are inca sentimente pentru baiatul tandru si linistit din grup, dar el ii cam acorda intr-un fel mai multa atentie lui P1, dar ea tot nu are pentru el. Stiti, in clasa a 7a era cam fitoasa, iar acum iar a redevenit asa, isi petrece timpul numai cu cei 2 baieti, iar pe noi 2 ne lasa balta, iar cand i-am zis de chestia asta, a zis "Nu-i adevarat", e FOARTE orgolioasa si mandra, prea mandra. Ea e genul care vrea atentie de la toti si nu mai sta cu tine cand nu-i convine ceva sau cand are chef de vorbit atunci bine, daca nu are si te apropii de ea atunci ridica tonul.
Chiar acum cateva zile s-a intamplat ca era suparata de la o nota stupida, iar cand P2 s-a dus la ea sa o imbratiseze, pur si simplu a alungat-o de langa ea, dar in schimb pe baiatul-ursulet l-a lasat sa o imbratiseze.
Astazi ne-am jucat in zapada dupa ore, pe mine m-a luat in brate pentru o clipa baiatul de care am zis ca-mi placea (ursulet) si m-a pus in zapada, dar asa cum fac mirii cu miresele, probabil mi-a placut si fiindca nu mi-a mai dat asa atentie un baiat, niciodata, cat sa mai ia pe sus in brate, dar mi-a placut... mda, iar baiatului tandru ii era frig la maini, ca n-avea manusi, iar P2 a vrut sa-i dea manusile ei, dar el se uita ca mata in calendar si era oarecum rece, dupa spusele ei (am vazut si eu faza), nu stiu care era problema lui daca ea era doar draguta cu el.
Imi spuneti si mie cam ce ar trebui sa facem noi 2 (eu si cu P2), din moment ce P1 a inceput sa redevina un pic fitoasa, plus ca eu si P2 am facut un pariu ca o sa-i sarutam pe cei 2 baieti la sfarsit de an (pe obraz), dar cum sa fac eu asta cand ursuletul ii acorda atentie numai lui P1, iar baiatul tandru nu prea ii acorda atentie prietenei mele cele mai bune P2?
Spuneti-mi si mie ce sa fac? Ati trecut prin asa ceva? Si sper ca nu v-am derutat... prea mult big grin

2 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Te rog scurteaza cumva intrebarea ca ii foarte mult de citit si nimeni nu o sa stea sa o citeasca pentru ca de la un momentdat nu se mai intelege nimic

| SmartLie a răspuns:

Da, am trecut prin asa ceva, adica un baiat sa imi acorde atentie mie si altei fete care era prietena cu mine. Inca nu a trecut, prietena asta nu mai e prietena acum cu mine iar pe baiat nu l-am mai vazut de mult... Chiar nu stiu ce sa zis in aceasta situatie... este foarte complicat! ^_^^_^^_^ Dar eu cred ca baiatul de care iti place are si el sentimente pentru tine doar ca P1 vrea sa ti-l fure, sa sa-i fure pe amandoi. Cred ca tu si prietena ta trebuie sa va recuperati ''iubitii'', adica sa devina.
Sper ca o sa te descurci, nu as vrea sa fiu in locul tau si iti urez BAFTA!
Funda?