| carlutza1001 a întrebat:

big grin sa va povestesc si eu prin ce am trecut in ultimul timp. Am fost prietena buna cu un baiat vreo 4 ani pana in momentul in care el s-a cuplat cu o tipa care nu ii permitea sa iasa cu altii, in afara de ea. Il controla si asta s-a intamplat timp de un an. Astfel am incheiat orice fel de relatie. Au fost impreuna un an, s-au despartit si apoi el s-a intors la mine. L-am iertat, am iesit de cateva ori si pana la urma m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Am inceputi sa ne sarutam, ieseam in gasa, totul era ok. Dar eu nu ii dadusem inca un raspuns concret, teoretic ma jucam cu el. Am tot amanat decizia si apoi am plecat de Pasti la bunici. Acolo mi-am dat seama cat sunt de indragostita de fapt de el si eram hotarata ca atunci cand ma voi intoarce in oras, sa ii spun ca vreau sa fiu cu el. Cand, ce sa vezi? Intr-o seara vorbim si imi spune ca s-a impacat cu fosta lui prietena, A. Am ramas masca, deoarece imi jurase ca nu se va mai impaca cu ea niciodata. Mi-a spus ca nu a putut sta dupa mine la nesfarsit...am fost distrusa. Am ajuns acasa si 2 saptamani nu am facut decat sa ma uit la filme, sa plang si sa mananc inghetata (m-am si ingrasat 2 kg). Acum...au trecut deja vreo 2 luni de atunci, dar inca sunt cu un gust amar in gura, nu ma pot apropia de niciun alt baiat si cand ma gandesc la el, parca am un gol in stomac. Adevarul e ca nu am trecut cu adevarat peste aceasta faza, mai ales ca am fost dezamagita si tradata de el. Cat despre prietena lui actuala, nici nu vreti sa stiti cum vb de mine. Ce ma sfatuiti sa fac ca sa trec peste?

Răspuns Câştigător
| EmonicaLaura a răspuns:

Stiu sentimentul pe care il simti,caci l-am cunoscut si eu.
Trebuie sa incerci sa il uiti,chiar daca esti indragostita de el pentru ca el,desi te place, s-a combinat cu el, gasind ca scuza faptul ca nu putea sta dupa tine la nesfarsit.Asta e o scuza jalnica.Daca te placea cu adevarat nu ar fi trebuit sa faca asta,sa se impace cu fosta prietena. Poate el nu si-a dat seama,dar sigur ti-a ranit sentimentele.
Chiar daca nu prea poti, incearca si incearca iarasi sa il uiti. Poti face acest lucru cunoscand alti baieti, chiar daca iti este greu...winking

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa il uiti neaparat,sa ti-l scoti din minte! Urata farsa ti-a putut juca soarta.
Acum esti prinsa intr-un cerc vicios,la el nu te poti intoarce,sa faci pasi inainte nu ai putere.
Desprinde-te,regaseste-ti echilibrul,nu te lasa calcata asa in picioare de coincidente tragice!
Nu sta sa-ti plangi de mila,iesi din casa,lasa inghetata(oricum,ai luat putin in greutate),plimba-te,vine vara,bucura-te de soare si aer curat,lasa-ti inima sa zambeasca iarasi,poate mai palid la inceput,dar ai atributul tineretii de partea ta,traieste-ti varsta!
Nu te mai inchide in casa,da-ti o sansa sa-l uiti,lasa-te vazuta si admirata,poate multi si-ar da jumate de viata pentru un zambet de-al tau,dar tu nu-i vezi,cu nasul ascuns in batista cum esti acum...
Capul sus.
Zilele bune,abia de-acum or sa vina, asta sa crezi.
Si, sa speri mult!

| iJustWannaDance a răspuns:

Buna!

Trebuie sa iti spun: Am patit si eu asa ceva.

Sa stii ca nimeni nu te asteapta la nesfarsit. U ai putea acum sa il uiti, ascultand muzica vesela, facand sport...

SAU

Ai putea sa il suni sa ii spui ca regreti ca l-ai tinut atata timp pe jar si ca acum esti dispusa sa stai cu el

Doar ca ai grije, este posibil sa primesti si un refuz din partea baiatului...Adica, sa gandim realist, este cu fata aceea de ceva timp. daac s-a impacat cu ea, inseamna ca inca mai are sentimente pentru ea.

Asadar, nu0ti face iluzii legate de asta, dar merita sa incerci.

Bafta!

| carlutza1001 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. O sa depasesc momentul incet, dar sigurhappy