| Ionuca16 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de un an si 10 luni. Am fost tot timpu impreuna, ne vedeam zi de zi, dar din septembrie nu ne tare vedem des pentru ca el a inceput facultatea in alt judet decat unde sunt eu, iar eu sunt la liceu clasa a 9-a. Iubirea intre noi este si a fost mereu aprinsa. Ne iubim mult, dar distanta nu ne da voie sa ne iubim si live. El nu e genul care sa insele, sa minta, sa se intalneasca cu altele, sa iasa in cluburi, dar nici eu. Daca vrea sa iasa undeva tot timpu imi cere voie si daca zic ca da atunci merge iar daca zic nu atunci nu merge, asa e si la mine. Dar de cateva zile 2-3 nu stiu ce s-a intamplat ca nu ma mai cauta asa cum o facea inainte, asteapta mai mult sa-l caut eu. Mie imi place mult cand ma cauta el pentru ca simt mai mult ca ii pasa de mine si ma supara faptul ca nu ma mai cauta asa des cum o facea. Am uitat sa mentionez ca in vara am fost despartiti cam o luna pentru ca ne certam tot timpu, dar ne-am impacat pentru ca m-a cautat vreo 2 saptamani intr-una si m-am impacat cu el pentru ca il iubeam. Saptamana trecuta am descoperit pe facebook-ul lui ca a vorbim cu o fata pe care eu nu o suport si care tot timpu s-a bagat intre noi pentru ca ii placea de el, am descoperit ca la cateva zile dupa impacare l-a intrebat de ce s-a impacat cu mine, iar el i-a spus ceva de genu "pentru ca nu o pot uita si nu o s-o uit niciodata pentru ca am stat mult timp cu easi inca tin la ea, si pentru ca nu am avut alta alternativa" dar asta i-a scris dupa o saptamana de la impacare. L-am intrebat ca ce a fost cu convorbirea aia si mi-a spus ca asta a fost inainte, chiar dupa impacare cand doar tinea la mine si i-a spus la aia asa doar ca s-o faca invidioasa. Tot saptamana trecuta am descoperit ca a vorbim cu aia si ea i-a zis de ce nu o mai cauta si el a zis ca " in primul rand nici tu nu mai cautat, iar in al doilea rand nu mai avem ce discuta pentru ca is cu Ioana( numele meu) si nu vreau sa ma despart de ea" atunci cand am vazut ca i-a zis asa m-am bucurat foarte mult. As vrea sa va intreb pe voi ce parere aveti despre ce v-am spus mai sus si ce sfat mi-ati da in legatura cu relatia?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,in primul rand intr-un cuplu trebuie sa existe reprocitate,nu sa astepti sa fi mereu cea cautata si tu sa nu cauti deloc,si nici el sa nu se lase cautat,amandoi trebuie sa va interesati unul de altul; ma gandesc ca va iubiti ca e ceva timp de cand sunteti impreuna,dar asa se cam intampla cu relatiile la distanta din pacate,apar mereu dubii,oare de ce nu ma mai suna asa des,de ce asa,de ce pe dincolo,si asa mereu iti faci ganduri si nu e bine.Cel mai bine e sa comunicati,sa ii spui mereu ce ai pe suflet si daca va iubiti cu adevarat veti putea trece peste toate; timpul va decide daca sunteti sau nu facuti unul pentru altul si trebuie sa existe multa incredere si comunicare, altfel lucrurile se vor schimba si relatia incetul cu incetul se va deteriora, acum depinde numai de voi 2 cat vreti sa faceti sacrificii si compromisuri pentru a ramane impreuna, oricum eu zic sa nu te macini, incearca sa discuti cu el orice te framanta.

| aleceandra a răspuns:

Eu zic sa va iubiti mult. facultatea ii ocupa mult timp dar asta nu inseamna k nu te iubeste sau k te a uitat.din proprie experienta

| Ionuca16 explică:

Vreau mai multe raspunsuri, va rog! Si mai explicative!

| Ionuca16 explică:

Foarte bune raspunsuri, dar mai vreau...ca sa vad dupa care ma ghidez!