| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si i-am dat cerere pe Facebook, mi-a acceptat-o desii are numai prieteni mai apropiati in lista iar noi abia ne cunoastem. De cand il am eu la prieteni, el mi-a dat like la o poza (tot asa da like-uri doar prietenilor lui) si apoi cand ne-am vazut mi-a dat buna! El nu prea posteaza pe Facebook si i-am dat si eu like acum la poza de profil pe care o are pusa de mult! Am pus atatea poze pe Facebook si el nu mi-a dat like la niciuna. Realizez ca si-a dat seama ca sunt interesata de el din moment ce eu i-am dat cerere si dandu-i like la profil sigur si-a dat seama ca am intrat pe profilul lui, dar el nu a reactionat in niciun fel. Oare m-am facut de ras, poate crede ca sunt disperata dupa el, sau i-am lasat o impresie proasta? Nu stiu cum sa-l fac sa ma observe pentru ca sunt mai timida. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E si asta un motiv destul de bun, sa fiu sincer. Si eu am 23 de ani si ( daca nu as avea prietena ) nu m-as uita la una sub 20 sa fiu sincer. Desigur, sunt multi care te-ar accepta si asa. Aia care vor "prospaturi". Depinde de baiat in parte. Oricum, nici eu, nici tu, nici altul nu stie cu siguranta pentru ce motiv te evita el. Il poti intreba asa daca vrei " Mi se pare sau sunt evitata?". Vezi ce iti spune. E un start zic eu.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca te crede o disperata. Nu ca l-ai bagat tu in seama, ci ca tot postezi poze pe Facebook. Numai alea de genu fac chestia asta. Vor cat mai multe like-uri. Disperate cu carul.

| Conii25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am postat postat poze mereu pe Facebook. Am postat maximum 5 poze de cand il am la prieteni si il am din iulie. Nu cred ca sunt chiar asa oribile pozele pentru ca sunt de la un eveniment si eram si eu aranjata ca tot omu'.

| anonim_4396 explică (pentru Conii25):

Daca vorbesti de evenimente, inseamna ca erai machiata. Daca aveai 5 tone de vopsea pe fata, poate nu i-au placut. Si asta ar fi un motiv laughing

| Conii25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu aveam 5 tone. Nu cred ca asta ar fi problema atata timp cat el e mai bine pensat ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

?

| Conii25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate problema ar fi ca e mai mare cu 5 ani. Eu am 18, el 23.

| Conii25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi-ar fi cam jena sa fiu asa directa! Cred ca ai dreptate se gandeste ca sunt prea mica sau nu arat asa bine pentru el, mai ales ca tipul ala m-a vazut si dezbracata pentru ca s-a uitat la coloana mea (am probleme cu colona) si mi s-a spus ca par cam mica pentru varsta mea. Mentionez ca nu e doctor.

| anonim_4396 explică (pentru Conii25):

Atunci ramai cu jena ta si lasa baiatul sa gaseasca o fata normala. Una care nu ii este frica sa vorbeasca. Numai bine!

| Conii25 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru Conii25):

Pentru putin happy

| anonim_4396 explică (pentru Conii25):

E si asta un motiv destul de bun, sa fiu sincer. Si eu am 23 de ani si ( daca nu as avea prietena ) nu m-as uita la una sub 20 sa fiu sincer. Desigur, sunt multi care te-ar accepta si asa. Aia care vor "prospaturi". Depinde de baiat in parte. Oricum, nici eu, nici tu, nici altul nu stie cu siguranta pentru ce motiv te evita el. Il poti intreba asa daca vrei " Mi se pare sau sunt evitata?". Vezi ce iti spune. E un start zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

4,9 big grin? Cat despre ala, o doamne.

| lupulSingle a răspuns:

Lasa timiditatea..Si dai mesaj iti gasesti mai repede cuvintele prin mesaje

| Conii25 a răspuns (pentru lupulSingle):

Mi se pare ca as fi prea insistenta sa-i dau mesaj, odata ce el nu imi da nici macar un amrat de like.

| Xperiaz212121 a răspuns:

Spune. Te plac