| Justmeandmysmile a întrebat:

Deci colegul de banca al unui baiat a complotat cu o prietena de-a mea sa ne cupleze pe mine si pe acel baiat si l-a intrebat daca e de acord sa iesim toti 4 si a zis da cu bucurie cica si pana la urma am acceptat. Dar am 3 probleme :1. SUNT MEGA TIMIDA! Pe facebook vorbesc fara oprire dar in fata cu cineva nu stiu cum reactionez/
2. MA CONSIDER GRASA. Sunt extrem de complexata de cum arat complet: desi am slabit aveam la 1, 61 68kg si am ajuns la 57 big grin dar mi-a zis colegul de banca al acelui baiat ca e bine cum arat si ca la 52-53 as arata si mai bine(oricum nu pot sa cred ca i-am dat detalii despre asta laughing ) iar baiatul cu care voiau ei sa ma cupleze a zis ca arat bine si ca "mare fas erai mai dolofana inainte, nu e mare lucru", dar mi se pare ca si fata mea e urata ca nu vreau sa ma machiez tot timpul, doar buzele imi plac.Si mi-e ca daca ne vedem n-o sa-i placa cum arat (m-a vazut la bal dar eram in rochie... si machiata).Si am coapsele mari, chiar daca am slabit si putina burtica...
3.Si nu stiu sa sarut, sincer, n-am mai avut un prieten( si am 16 ani straight face) si bine nici nu s-a pus problema daca o sa vrea sa fie cu mine, adica iesim toti 4 si a zis aia cu arati bine dupa ce am zis" n-am crezut ca "te atrag" in vreun fel..."Ma ajutati cu solutii?big grin Funda si voturi. Va rog. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Parizzianu a răspuns:

1 Ai grija aceste comploturi nu sunt sanatoase tu trebuie sa decizi ce faci cu viata ta nu prietenii, daca iti place e ok poti sa incerci dar nu avea asa ma re incredere e bine sa iti pui mereu un semn de intrebare
2 Nu esti grasa! Scoateti ideea asta din cap gandeste-te la Tamara Buciuceanu, in general femeile mai implinite sunt carismatice dar nu e cazul tau sa te consideri asa si cum au spus si ceilalti daca te place te place exact asa cum esti sa nu lasi pe nimeni niciodata sa te schimbe sa faci asta doar daca simti tu asta la indemnul tau propriu.
3 Daca te lasi sarutata din prima esti fraiera. Stai linistita ai tot timpu din lume sa inveti tot pune pret pe sentimente nu pe lucruri consumabile cum ar si sarutul sau sexu, eu si acum imi amintesc primul sarut pentru ca nu a fost oricum si chiar daca eram baiat si nu stiam nu mi-a fost rusine si m-am descurcat pentru asta vine din instinctul propriu al fiecarui om, nu exista un ghid daca ai sa te simti atrasa de el ai sa faci asta fara sa vrei si totul va veni de la sine. Cat despre timiditate incearca sa vorbesti incontinuu despre orice iti place dar ai grija sa nu plictisesti! Invata cateva bancuri glume definesti caracterul intr-unul hazliu, ai sa devii ravnita si vei trece peste toate aceste mici probleme! Mult succes astept rezultatul!

7 răspunsuri:
| 1112 a răspuns:

. 1. Imagineaza.ti ca esti in spatiul virtual. Nu are de ce sa iti fie rusine. happy. sunt oameni ca si tine, dar nici sa vb aiurea nu e bine.
2. Acel baiat, daca te place te place asa cum esti. Nu cred ca ai fii grasa. Daca Dumnezeu asa te.a creat, inseamna ca nu ti.ar sta mai bine slaba. nu trebuie sa slabesti ca asa vrea el [ eu am facut-o si am ajuns in spital ], tu trebuie sa te iubesti asa cum esti happy
3. Si ce? Poate el o avea experienta intr-a ' sarutului '. fii serioasa oh go on. chestia asta nu e ceva ce se invata. Bine, poate ca sa devii mai experimentat, dar atat tot. Daca o sa ajungeti sa va sarutati, o sa vina totul de la sine, crede.ma, nu ti.o zic doar asa sa fie zis happy.
Succes. Sper ca te.am ajutat. :*. By3.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

A complotat? WTF? Acest lucru nu se poate intampla cand decizia este a ta.

| notsurewhoiam a răspuns:

Stai linistita in privinta aspectului fizicbig grin. Avand in vedere ca o sa iesiti, oricat de bine ai arata, pentru el nu o sa conteze daca nu-i place felul tau de a fi. Incearca sa fii tu insati si daca e sa fiti impreuna o sa te accepte indiferent de cum arati. Sa ne anunti cum a fost:*

| missoriginalitate a răspuns:

Pai daca nu te place baiatu nu trebuie sa fii suparata in lume mai sunt 1000000000000000000000000000000000000000000000de baieti faini
pentru sa rutat poti sa incerci cu un ursulet sau stiu si eu ceva cu buze.sa stii ca nu esti prea dolofana.zic eu dar ce nesimtine sa zici astra" las ca ie bine inainte erai si mai dolofana" sa se uite la el si el poate are niste de fefecte daca el dti leo gasit pe ale tale gasesteil si tu pe ale lui sper ca te-am ajutat

| Justmeandmysmile explică (pentru missoriginalitate):

N-a zis asa a zis " erai mai dolofana inainte, NU E MARE LUCRU" mi-a zis ca nu-l intereseaza asa tare cum arat

| missoriginalitate a răspuns (pentru Justmeandmysmile):

Asta inseamna ca te iubeste pentru altceva cum ar fi pentru bani sau ca te porti frumos sau sa profite sau sa se dee mare ca o sa aiba prietena

| ChokoX3 a răspuns:

Da ia nu te mai complexa dragahappy Fii tu insati. Daca ii placi i placi daca nu asta e... dar naturalitatea de obicei invince mereu. asa ca dai inainte cu tupeu:*