| deeadedea2 a întrebat:

Hei..am o problema mare eu si iubitul meu suntem impreuna de o luna si ceva si aseara mi-am dat seama ca nu il plac asa cum el o face si ma gandesc sa termin relatia. nu stiu cem sa ii spun asta e chiar foarte sensibil si ma place mult.mi-a spus ca e indragostit de mine si ca ma iubeste..eu nu am putut sa ii spun asta din moment ce nu simt..ma simt prost si cred ca sunt o persoana oribila pentru ca vreau sa ma despart de el..nu stiu cum sa ii spun asta. face to face nu am tupeu sa o fac o sa ii dau mesaj sau il sun. nu stiu ce sa ii spun am nevoie de ajutor.dau funda merci frumos

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ia spune-mi, tu ai ceva experienta, pe cand el este virginel, adevarat?

| deeadedea2 explică (pentru Zenithf):

Spune-mi tu daca ai creier..ha? -__- go to hell ***

| Danysan a răspuns:

Degeaba Incerci tu acum sa Indrepti lucrurile pentru ca o sa il faci sa Sufere si mai mult.La care se adauga si ca se apropie Ziua Iubirii iar tu nu faci decat Contrariul.Mi se pare Ciudat chair aiurea sa te trezesti asa subit ca nu il Placi. Astea sunt Infantilitati si nu vreau sa te superi dar habar nu ai sa te Comporti Intr-o Relatie.Pai cinte te-a pus sa intri in asa ceva daa nu l-ai Placut.Inainte de a Incepe O Relatie te gandesti si de 10 Ori pentru ca cel de langa tine o sa inceapa sa Te Vada altfel.O sa apara Sentimente, atasarea si Momentele Frumoase iar tu ca o Prefacuta o sa il Distrugi. Poate esti o fire schimbatoare dar poate nu Intelegi ca nu asa se tine o Relatie.Mai Bine stai singur decat sa stai din Plictiseala.Oki ce poti face, nu prea Multe. Eventual sa Incerci sa ii spui pe un ton Placut si sa il faci sa inteleaga ca nu vrei sa iti bati joc de el dar ia aminte ca nu cumva mai tarziu sa iti dai Palme singura pentru ca fetele cam asa fac.iar Baietii care tin la fete sunt destul de rari in Ziua de azi, prost este ca ei sunt cei care au de suferit si nu cei care fac tot felul de tampenii. Gandeste-te si ia o Decizie Buna.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Pentru dragoste trebuie sa simti,, fluturi in stomac,, Nu-i ai, dragoste cu sila nu se face. Spune-i-o la modul direct, fara a intinde pelteaua. Daca esti sigura pe sentimentele tale.

| Roxanna112345 a răspuns:

Pai nu poti sa-l iubesti cu forta sau sa continui asa la nesfarsit, deci data tu crezi ca nu-l placi, spune-i.e mai bine sa-i spui acum decat peste ceva timp cand el se va atasa si mai tare de tine!

| denis021 a răspuns:

Din moment ce nu vrei sa-i faci rau nu esti o persoana oribila din contra, dar ar trebui sa faci ce e corect si eu ii spuneam unei fete ca o iubesc dar nu eram atasat de ea si ea la fel si s-a despartit, dar dupa si-a dat seama ca a facut o greseala iar eu nu am acceptat sa mai fim impreuna.Nu-l suna sau cv gen spune-i face to face asa te va aprecia. E dureros sa te desp prin mesaj zii face to face, asa durerea e mai mica daca chiar te iubeste. Bafta!winking

| InuyashaKagome14 a răspuns:

Singura soluție și cea mai usturătoare este să îi spui în față, crede-mă va aprecia mult mai mult (mai târziu evident) faptul că i-ai spus decât să îți bați joc de el. Ar fi drăguț față în față dar totuși, dacă zici că nu ai destul curaj, atunci telefon, facebook, messenger tongue sunt mii de căi.