| anonim_4396 a întrebat:

Hei!

Am si eu nevoie de cateva sfaturi in legatura cu urmatoarea situatie.
Am 27 de ani si pur si simplu nu reusesc sa imi gasesc pe cineva pentru mine. Simt ca raman fara timp si am dat-o in disperare. Toate fetele cu care vorbesc, ma vad doar ca pe un prieten si nimic mai mult. Am crezut ca ma uit la tipe care nu sunt de nasul meu si am coborat atat de mult stacheta incat am iesit cu o fata ce avea un mic defect dpdv fizic, dar nu ma deranja, ca pana la urma ma interesa cum e ea pe interior. Si chiar si fata asta mi-a dat reject dupa ce ne-am vazut.
Pur si simplu nu stiu cum sa starnesc acea emotie sexuala in femei, sa nu ma vrea doar ca prieten.
Felul meu e mai cald atunci cand interactionez si imi place sa fiu amabil. Si nu pot sa ma schimb, am incercat dar nu a mers. Si nu inteleg cum, vad atatea cupluri pe strada, tipe super cu unii vai mama lor si nu inteleg cum de nu pot avea si eu pe cienva. O fata normala, simpla, nu jennifer lopez. Am casa mea si stau singur, am job foarte bun, sunt independent, chestii care zic eu ca arata ca sunt totusi destul de matur in gandire si fapte. Iar dpdv fizic, merg la sala, fac sport, am un corp foarte athletic, poate singurul minus ar fi ca sunt un pic mai scund, in jur de 1, 7 m. Nu ma consider un tip moale, am curaj sa fac aproape orice. Dar cu fetele care imi plac cred ca sunt un pic timid, in sensul ca nu sunt genul ala sa abordez pe strada sau in locaruri.
Am tot sperat ca o sa apara si pentru mine cineva, dar mereu e aceeasi poveste. Vorbim, iesim odata sau de doua ori si apoi cel mult ramanem prieteni. Nu stiu daca gresec in comunicare sau comportament, sau poate cand ma vad cu ele... cum trebuie sa procedez?

Si din zi in zi devin tot mai afectat din cauza asta. Parca nici nu ma pot bucura de viata asa singur.

20 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roaga-te lui Dumnezeu sa te ajute la momentul potrivit sa gasesti o sotoe care El stie ca e potrivita pentru tine. Tatal meu a intslnit- o pe mama xand avea 30 de ani si i ainte a cerut prietenia doar unei fete care ii placea si a fost refuzat.Mama duoa prima intalnire ( au fost amandoi invitati la mads fara sa fie avrrtizati in prealabil de sora si cumnatul mamei) mama i-a sous sorei el ca el e genul de baiat cu care viseaza sa se casaroreasca.Creatorul ne cunoaste cel mai bine, stie cu cine ne potrivim si cu cine am fi fericiti.Ai toata viata inainte, nu e numic pierdut.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, tu ai un mare dezavantaj din cauza ca esti foarte micut de statura, deci sansele tale s-au injumatatit fiindca doar fetele de 1.50 -1. 60se vor uita la tine, odata ce tu ai numai 1.70m
Dar cu vorba frumoasa, respectuos si atent poti agata si fete micute de statura si apoi, tot cu bun simt le poti invita la o cafea, prajitura sau o plimbare.
Se pare ca ceva din comportamnetul tau sau poate din felul cum te imbraci sau porti, le supara...
Incearca sa nu ami vorbestid espre tine la primele inatlniri, sa le dai fetelor sansa sa vorbeasca mai mult, sa para ca esti interesat de ele... chiar daca in realitate nu esti.
Fetele sunt sensibile la complimente si la vorbit despre ele, dar cand baiatul incepe sa se laude cu muschii, cu ce face el la sala sau cu banii lui, le pune pe fete pe fuga.

| haileewatson a răspuns:

Cred ca te gandesti prea mult la chestia asta, ai o fixatie pe ea, in loc sa o lasi sa curga natural. Va veni la un moment dat si persoana potrivita pentru tine. Intre timp, ce poti face tu e sa te dezvolti si sa evoluezi (emotional, mental, fizic etc.). Concentreaza-te pe tine. Eventual vorbeste cu prietene femei si roaga-le sa iti spuna DE CE nu s-ar vedea intr-o relatie cu tine, poate nu ai skill-uri bune de comunicare, poate ai anumite defecte pe care tu nu le vezi, dar daca ti le zice cineva vei putea lucra la ele.

| anonimuIl a răspuns:

Înălțimea e motivul pentru care nu te aleg femeile.

| OmBanal33 a răspuns (pentru anonimuIl):

Nu e adevarat, nu toate fetele vor stalp de electricitate.

| anonim_4396 explică (pentru OmBanal33):

Ai dreptate - explică-i tu celui de 27 de ani de ce nu îl alege nici una.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Imi plac cerealele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă erai mai înalt nu aveai probleme să găsești una.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unul de 1, 7 înălțime și-a găsit una cum vroia el abia după ce a cunoscut una prin cunoștințe.

| 1997onur a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci no apartament...laughing))))) apartamentle voastră.laughing))))) unde sa ajuns...

| LonelyGuy07 a răspuns:

Incearca sa faci o pasiune din sport si sala ca si cum ar fi prioritatea ta numarul 1 si asa ai sa uiti de femei, mare lucru nu ai ce sa mai faci sau sa schimbi e greu din pozitia ta, bafta in viata

| LonelyGuy07 a răspuns:

Si ce garantie ai tu ca el are un corp atletic si ca arata bine la muian i-ai vazut vreun profil ceva, asa pot sa spun si eu de mine ca x sau y, cred ca baga si de la el, nu s-au mai vazut baietii sub 1, 70 cu relatii trasi lasa, eu zic ca da

| LonelyGuy07 a răspuns:

Eventual si cu apucaturi de only fans sau videochat sa caute mult si bine o sa ii ofileasca flocii de la poola in modul asta

| Danny28 a răspuns:

Din ce oraș ești? Poate în orașul tău singurele fete care nu-s luate sunt fițoase materialiste. În locul tău nici nu mi-aș mai bate capul, sincer. Mi-aș vedea de viață și aia e. N-are nimic dacă stai singur toată viața. Nu te lua după societatea asta bolnavă care îți impune să îți găsești o parteneră și să faceți progenituri.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Danny28):

Ce frumos ai dat-o, e ciudat totusi cum omul asta isi doreste o fata cu care sa formeze o relatie ca asa vrea el, nu ca ii impune societatea laughing) HUGE COOPPEE

| Morbid a răspuns:

Bla bla BLA BLA.
Nu trebuie sa cobori nimic. Nici un standard. Daca tu doresti femeia x, y, z cu calitati o cauti pana o gasesti chiar daca iti iei 10000000 de refuzuri. Nu trebui sa ti cobori standardele doar pentru ca una nu te doreste. Lol.
Unele mi-or zis sa ma dau pe barbati. Asta inseamna ca trebuie sa o fac?

| Delocimportant a răspuns:

Femeile sunt atrase de barbati duri, tupeisti, indiferenti. Daca arati ca iti pasa, se va îndepărta de tine. Mai bine sa nu arati ca iti pasa, iar indiferenta ta le va atrage.
Oricum, nu îți mai bate capul. Cu cati îți arăți disperarea mai mult, cu atat mai mult te vor evita. Sunt in locul tau, si stiu cum e. Stiu ca e greu fara o femeie, mai ales la varsta asta, dar, decat sa fii sclavul uneia, mai bine sa fii singur. O femeie trebuie sa aduca ceva pozitiv in viata ta, nu sa te traga in jos.
Valorile pe care le ai determina deciziile pe care le iei.
Negociem orice, mai putin principii. Nu iti mai lasa deoparte principiile pentru o femeie. Fii tu!

| Kiran a răspuns:

Nu e vorba de timiditate. e perfect sa fii timid, ii demonstrezi (daca fata respectiva se gandeste mult la viitorul iubit) ca iti e teama sa nu o jenezi prin gesturile si cuvintele tale, inaltimea. nu prea e o problema in zilele noastre, dar inainte de ce fel de om esti tu (calm, serios, etc), cariera si partea financiara sta comportamentul tau de prim plan. ceva gresesti la dialog sau gesturi cand esti cu respectiva fata. ori esti prea arogant ori prea moale. poate traim intr-o lume in care si femeia poate fi "barbatul casei", dar in zona noastra estica a Europei inca ramane conceptul religios, medieval si barbatul trebuie sa fie cavalerul ce cucereste (nu in toate cazurile, dar in mare parte femeile se considera femei)
Ce vreau sa zic e sa nu fii foarte amabil, dar nici foarte serios. serios in fata altora, amabil doar cu ea, arata-i indirect ca o venerezi si ca ea merita un asemenea om. pune-te in locul acelor fete. "ce pot face eu cu un iubit ca el?" / "ce vor spune oamenii despre noi?". undeva in "ecuatie" tu subestimezi o variabila si nu pari un posibil om de vis.

| Yparisa a răspuns:

Toți faceți sala, aveți casa, sunteți independenți și sunteti singuri. Dada. Fiți mai sinceri cu voi.

| Gândesclarece a răspuns:

Nu mori maine, deci inca ai timp. Nu grăbi procesul totul la momentul potrivit draga disperrr