| abcdc a întrebat:

Hei.am si eu nevoie de sprijin moral din partea voastra.sad. Sper sa nu sufar din nou din dragoste.mai devreme prietenul meu m-a sunat sa-mi spuna ca o fata, vecina cu el, pe care nu o cunoaste foarte bine, l-a sunat si a zis ca ii place de el si ca vrea sa se vada cu el.initial fata aceea sa-i spuna cine este dar pana la urma i-a spus numele pentru ca prietenul meu i-a spus ca nu va mai vorbi cu ea si ii va inchide telefonul daca nu-i spune. el a zis ca nu va avea nici o treaba cu ea. dar nu am incredere in el. el mi-a zis sa am incredere in el. Mi-a zis ca nu o cunoaste deloc, decat din vedere asa foarte putin. Mi-a repetat de n ori ca pe mine ma iubeste si ca, cu ea nu are nimic si nici nu va avea ca pe mine ma iubeste. Voi ce ziceti? Cum/Ce fac in situatia asta? Cum verific daca tine legatura cu ea? Noi suntem impreuna de aprox 3 luni si stiu si parintii amandurora de noi. Inca nu am avut niciun contact sexual si poate tipa aceea ii va oferi ce eu inca nu pot, pentru ca inca nu ma simt pregatita, si ma va lasa pentru ea.Ieu nu vreau sa facem sex pentru ca inca nu sunt pregatita, poate isi va gasi pe alta care ii va oferi acest lucru, iar eu nu vreau pentru ca tin foarte mult la el.Cum ma sfatuiti sa procedez?sadFundaa

13 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Buna! In primul rand calmeaza-te, deoarece baiatul a fost sincer cu tine si ti-a spus cum sta treaba.Acesta este un pas important,ar trebui sa ai incredere in el deoarece nu multi ar proceda asa.cel mai bine ar fi sa verifici daca intr-adevar acea fata il place, sau nu a fost o inventie de a lui pentru a-ti atrage atentia. Incearca sa nu pari afectata in legatura cu tema asta de fata cu el, stai calmahappy SucceS!

| MishikiCrisy a răspuns:

Eu zic sa ai incerede in el, ca altfel inseamna ca nu il iubesti. Tie doar teama sa il pierzi. Si un tip adevarat nu alege fetele din ce ii poate oferii, ci din dragoste pentru ea. Daca crezi ca nu esti pregatita atunci nu-l face ca nu te obliga nimeni, iar daca el o va alege pe cealalta, atunci inseamna ca nu e de nasul tau! Nu uita! Sa nu faci nimic ce tu nu ai vrea doar pentru o relatie!
Succes!

| TheAnSWEAR a răspuns:

In primul si in primul rand, daca ai incredere in el, nu ar trebui sa ai dubiile astea. Practic ce demonstrezi acum e ca nu prea ai incredere in el. Iar asta ar insemna ca ai avut destule deceptii masculine. Daca ar fi sa iti zic ceva,ar fi sa ai incredere in el, chit ca ti-a zis asta, nu am de gand sa-ti torn zahar pe ochi. Ai nevoie de adevar, nu de cuvinte frumoase. Prietena mea si acum e un pic ingrijorata ca as putea sa o parasesc la un moment dat, desi cam asta e gandirea feminina. I-am spus sa aiba incredere in mine pentru ca sunt de incredere. Diferenta dintre eu si prietenul tau e ca eu o cunosc pe prietena mea de mic copil iar ea are de ce sa aiba incredere in mine. Tu de cat timp il cunosti pe el?

| abcdc explică (pentru TheAnSWEAR):

De aproximativ 2-luni 2 luni jumate

| TheAnSWEAR a răspuns (pentru abcdc):

2 luni si jumatate e prea putin sa ai macar un gram de incredere in cineva.De abia il cunosti laughing.Sa fim seriosi. E clar ca el sigur vrea sex de la tine si daca nu o va obtine prea curand, evident ca va sta cu tine pe baza de siguranta emotionala cat timp te inseala cu altele. Putini dar PUTINI barbati chiar sunt ingaduitori in privinta sentimentelor unei fete si cunoscandu-l de 2 luni,iti pot spune ca fara fapte solide, intense si implicit puternic emotionale acest individ, ca altfel nu ii pot spune, nu iti merita inima. Daca il iubesti, iti va RESPECTA decizia de a nu face sex cu el, si daca nu ti-o va respecta va face in asa fel incat sa te manipuleze sa o faci.Crede-ma,cand ii zici unui barbat ca "Nu vreau sa facem sex inca,nu sunt gata" el tot va incerca sa te covinga, subtil, prin manipulari sau alte prostii. Nu toti sunt asa, dar majoritatea fac asta. Imi cunosc rasa.

| AvEnGeR6532 a răspuns:

Lasa-l pe el sa decida ce vrea adica daca intr-adevar te iubescte cum zice el te va alege pe tine si in privinta sexului daca el asta vrea de la tine si nimic altceva nu te merita fiindca un baiat care iubeste o fata nu vrea doar acest lucru de la persoana draga lui asa ca vezi pe parcurs cum se comporta cu tine si dupa iei decizia corecta succes! wave

| jupiterestru a răspuns:

Mi-e lene sa citesc, oricum bafta

| arvamaister a răspuns:

,, Iea,, nu cumva,, Ea,,? Fara suparare cati ani ai?

| abcdc explică (pentru arvamaister):

Scuze de greseli dar sunt prea agitat si nervoasa.sadimi pare rausaddaca ma poti ajuta cu un sfat bine, dar de criticat mai bine nu:9nu am nevoie de asa ceva in momentele asteasad

| arvamaister a răspuns:

Bine macar ca ti-a zis. big grin Deja sunt expuse cheile la problema ta, nu stiu ce sa mai zic

| George_2648 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii fi mai mult aproape si sa ii verifici telefonul cand ai santa sau ca sa nu suferi chiar daca iti place de el dai tu papuci prima nu-i frumos dar.Din cauza baietilor fetele au de suferit cel mai mult.Si eu sunt baiat dar eu stiu sa respect pe cei din jur si daca as fi avut o relatie cu siguranta nu m-ar fi interesat de altcineva din jur

| CirceParatraznet a răspuns:

Daca te iubeste asa cum ti-a spus nu o sa-ti ceara niciodata sa o faci cu el. o sa te astepte pana cand vei fi pregatita... daca nu inseamna ca nu te iubeste cum spune elchatterbox.

| 4n0nim a răspuns (pentru CirceParatraznet):

Exact cum a zis happy deci nai nicio grija nu te va insela