| Vlad162 a întrebat:

Hei am si eu o intrebare.o pun direct, nu intru in detalii. Sunt baiat, am 17 ani la fel ca si prietena mea cu care sunt de 8 luni. In ultima luna(timp in care ea a fost aleasa presedinta elevilor si e implicata in nu stiu cate proiecte) ma tot ignora intr-una, si in timpul liber si in pauze.Noi nu am mai iesit de 2 saptamani afara ca imi tot zice ca are treaba pentru scoala si in weekend e la tara si duminica vine obosita si nu poate sa iesim ca are de facut baie si nu mai stiu ce..Si tot ea imi reproseaza ca de ce nu pot eu iesi cand poate ea, ca de ce nu o inteleg, ca sa o accept asa cum e. Va dati seama cum ma simt eu...nu mi se pare normal sa se comporte asa intr-o relatie, adica nu cred ca nu poate sa iasa macar de1-2 ori pe saptamana cate 40 min sa stam amandoi. Ce pot sa fac? Orice sfat e binevenithappy

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Caută altceva! Se pregăteşte să-ţi de papucii! Ieşi repede din joc şă nu cazi de papagal! Mai bine din orgoliu ştii că tu ai fost cel care a rupt relaţia şi nu mai poate bârfii cu prietenele! Să fii iubit de cine merită!

| neutrino a răspuns:

Aceasta intrebare cred ca am mai citit-o. Nu mai esti si nici nu cred ca ai fost, in fruntea listei de prioritati.

| DeliricEdeVina a răspuns:

Nu stiu ce sa faci tu. Eu m-as desparti de ea, sau as lua cel putin o pauza.