| Vlad162 a întrebat:

Hei am si eu o intrebare.o pun direct, nu intru in detalii. Sunt baiat, am 17 ani la fel ca si prietena mea cu care sunt de 8 luni. In ultima luna(timp in care ea a fost aleasa presedinta elevilor si e implicata in nu stiu cate proiecte) ma tot ignora intr-una, si in timpul liber si in pauze.Noi nu am mai iesit de 2 saptamani afara ca imi tot zice ca are treaba pentru scoala si in weekend e la tara si duminica vine obosita si nu poate sa iesim ca are de facut baie si nu mai stiu ce..Si tot ea imi reproseaza ca de ce nu pot eu iesi cand poate ea, ca de ce nu o inteleg, ca sa o accept asa cum e. Va dati seama cum ma simt eu...nu mi se pare normal sa se comporte asa intr-o relatie, adica nu cred ca nu poate sa iasa macar de1-2 ori pe saptamana cate 40 min sa stam amandoi. Ce pot sa fac atata timp cat nu vreau sa ma despart de ea? Orice sfat e binevenit

Răspuns Câştigător
| GlossyBabe a răspuns:

Incearca oricat de greu ar fi sa o ignori si tu cateva zile si vezi ce se intampla! Iesi si tu cu prietenii tai, fa ceva sa nu iti stea capul la ea si incearca sa iti gasesti o ocupatie(ex.un sport, un hobby, un animal de companie) si o sa vezi daca ea isi va da interesul sa continuati relatia in timpul in care tu o lasi libera!
Eu cand ma supara cineva tratez cu indiferenta si crede-ma ca ii doare mai tare ca orice plan de razbunare sau orice ura!devil
Sper ca am ajutat!happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu bate vântul despărțirii, poartă o discuție deschisă cu ea privind relația voastră.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Ai scazut in lista de prioritati, este timpul sa faci ceva sa cresti, sau sa iti iei zborul.

| catthshshshs a răspuns:

Eu cred ca aici se joaca putin cu tine. Cine ar vrea doar sa ofere intr-o relatie fara sa primeasca nimic? In plus, nu ii acorda 2-3 zile prea multa atentie si sunt sanse sa isi revina. Fa asta, fii putin indiferent. O sunai de 20 de ori pe zi, sun-o de 2-3 ori...scurt si la obiect! Toate cele bune!

| onasis1961 a răspuns:

Tipic femeiesc! Cum creşte în Rang cum uită de tot şi de toţi! Pregăteş-te de ce este mai deranjant, Urmează să-ţi dea papucii! Fă-o tu primul să nu cazi de fraier ca să se poată lăuda la prietene!
Şi în fond nu trebuie să fii prea supărat, ştii cum e proverbul; nu eşti tu de Rangul ei dar nici ea de Ranga ta! Să fii iubit de cine merită!

| Awesom a răspuns:

Pai intelege-o si tu acum e o liceanca ocupata.Sau poate iti pune coarne acum in momentul intrebarii.

| pursisimpluAlex a răspuns:

A vazut un baiat ii place de el si acum nu stie ce sa faca te ignora sa se poate gandi mai bine(in liniste) parerea mea

| One94 a răspuns:

De renuntat nu renunta sigur la,, postul'' ei laughing. Deci trebuie sa te implici si tu in ceea ce face ea si sa o ajuti pe acolo cu ce poti( asa mai poti sa petreci si timp cu ea).
SAU sa ii propui ca macar o zi pe saptamana sa lase dracu ce are de facut (ca si asa nu vad mare lucru in a fi presedinta elevilor) si sa stea cu tine.
A si inca ceva BAFTA!laughing

| Gabriel_Paun_1998 a răspuns:

Prietene,este o situatie foarte inncurcaia, depinde si daca o cunosti bine.Daa o stii pe fata ca fiind una ce umbla cu minciuni inseamna ca poate ea chiar iti ascunde ceva, dar daca o stii ca fiind sincera de obicei poate chiar iti spune adevarul.
Sper ca ti-am fost de ajutor. succes!