| anonimus123456789102000 a întrebat:

Hei. Am si eu o mica problema. Am fost cu un baiat 9 luni de zile, iar acum am o saptamana si un pic cu un alt baiat cu care ma inteleg bine, dar ca orice om are si el defectele lui care ma cam deranjeaza. E faza ca eu inca consider ca mai simt anumite chestiute pentru fostul, dar totodata si pentru actualul. Cand stau cu el, ma gandesc din cand in cand la fostul si mi-e ciuda intr-un fel ca s-a terminat, dar totusi actualul ma face sa ma simt ok langa el. Vreau sa stiu ce ati face in locul meu?

7 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

In primul rand nu m-as juca cu sentimentele celui din fata mea (in locul tau )pentru ca la randul tau ti se vor intoarce. Adica daca tu crezi ca poti trece peste fostul si ca actualul te face fericita treci peste. Sa stii ca rupt lantul nu va mai fi niciodata ca inainte. E normal sa te mai gandesti la fostul poate ca trecerea a fost brusca dar trebuie sa te gandesti ca daca v-ati despartit inseamna ca v-ati despartit cu un motiv. Si nu te mai gandi la lucrurile bune facute de el pentru ca daca intr-adevar erau destule lucruri care sa conteze voi doi nu va separati. Noi oamenii in general avem obiceiul de a ne aduce aminte de oameni pentru lucrurile bune si ne pare rau, mai ales daca noi am pus suflet mai mult decat celalalt si ramanem cu anumite intrebari. Ciuda. daca era sa fie al tau nu o terminati. Nu ai de ce sa iti fie ciuda.

| RAY a răspuns:

In primul rand nu as cauza suferinta, atata timp cat nu il inseli nu vad ce e rau chestia aia e ceva involuntar, e greu de spus ce ai putea face

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu baiatul actual are defecte, ci tu!
Evita sa te mai gandesti la fostul cand esti cu actualul, evita sa mai faci comparatii, ca asta deranjeaza foarte mult si curand vor apare certuri si rupturi in relatie.
Nici un baiat nu va accepta sa tariasca in umbra unui fost, sa fie comparat cu fostul si sa i se aminteasca de fostul.
Fii inteleapata si lasa trecutul ca nu-l poti schimba, traieste-ti prezentul si fa-ti planuri de viitor cu actualul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as desparti de actuala si data viitoare as incepe o realtie cand as fi 100% refacut dupa anterioara. happy

Răspuns utilizator avertizat
| SaStiiCaAmUitatCumMaCheama a răspuns:

Doar te bantuie trecutul incearca sa te gandesti ca e mai bine cu actualul si sa treci peste