| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am avut un prieten pe care l-am iubit foarte mult, am fost impreuna 8 luni si ne intelegeam perfect, pana cand totul s-a terminat brusc din cauza ca el s-a plictisit de relatia noastra. Trecuse o luna si m-am combinat cu un baiat pe care il placeam de 2 ani numai ca niciodata nu am avut ocazia sa il cunosc, si cum mi-a propus sa fim impreuna am zis sa nu pierd sansa la care candva visam foarte mult. Toate bune si frumoase pana cand mi-am dat seama ca actualul meu prieten nu e deloc cum ma asteptam, iesim o data pe saptamana, vorbim putin prin mesaje, nu prea imi face declaratii. Nu asa percep eu o relatie. In schimb vorbim mult despre sex si am si facut unele lucruri care au legatura cu asta. Deja mi se pare ca am ajuns mult prea departe avand in vedere stadiul nostru ca relatie. Multi imi spun ca eu nu am un prieten calumea si asa e. Il plac dar nu tin deloc la el...desigur tot ma gandesc la fostul numai ca nu cred ca mai e vreo sansa sa ne impacam. Acum eu nu stiu ce sa fac: sa mai stau cu actualul prieten (ma face sa nu ma mai gandesc la fostul) sau sa ma despart de el cu riscul sa ma gandesc si mai mult la fosta relatie si sa nu pot trece peste?

Răspuns Câştigător
| Piticutsss a răspuns:

Poti trece peste fosta relatie. Daca vrei.
Tu acum, te'ai aruncat in aceasta relatie mai mult ca sa il uiti pe fostul tau prieten. Nu e binewinking.
In primul rand ca sa il poti uita pe fostul incearca sa te gandesti la chestiile rele, nasoale pe care le facea, cum iti vorbea in sictir si tot asa, nu merita, sunt mii de baieti pe lumea asta tongue
Cel actual, nu cred ca merita sa ii fii iubita. Orice fata isi doreste sa fie alintata, mangaiata, ca prietenul pe care il are sa fie romantic si siropos. Nu crezi ca nu e persoana potrivita pentru tine? Incearca sa mai cauti, lasa'i pe amundoi. Nu prea vad o relatie, nici cu unul, nici cu altul.
Multa bafta :*

2 răspunsuri:
| Arisu a răspuns:

Lasa-i pe ambii in pace si iti vei gasi unul mai bun cu care te vei impaca bine si veti fi fericiti, ai inceput relatsia cu acest baiat deoarece ai vrut sa uiti de precedentul si uite care-i treaba ...scapa de ambii si fii in cautare de un prieten sipatic deshtept si bun, succes!happy

| andreutssa a răspuns:

Nici unul nu te merita. de ce?
primul nu a tinut suficient la tine incat sa aiba grija sa dureze, si al doile, scuza`ma ca iti zic, dar vrea decat sa se culce cu tine. asa cum a zis si Arisu : lasa-i pe amandoi!