| Ancca a întrebat:

Hei!
Am si eu o nelamurire si sper sa primesc cat mai multe sfaturi de la femei sau barbati care stiu sa raspunda clar si sa faca mistouri de 2 lei. Nu cred ca conteaza varsta, dar precizez ca am peste 20 de ani. De jumatate de an am o relatie cu un baiat la care tin foarte mult si tine si el la mine. Din cauza religiei el nu a intretinut relatii sexuale intr-un numar considerabil, doar de 3 4 ori.
Problema este ca am incercat sa o facem si el imediat si-a dat drumul : in 2 minute, ceva de genul acesa. Dupa aceea am discutat cu el si am incercat sa aflu care e problema. A zis ca lui inca nu i s-a rupt ata complet. Nelamurirea mea este: daca nu i s-a rupt ata de tot este normal sa isi dea drumul atat de repede? Eu credeam ca mai greu...
Am nevoie de cateva sfaturi care sa imi deschida ochii va rog happy. Sa stiu ce este de facut in aceasta privinta si daca sexu regulat poate rezolva problema.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ce ata draga si ce religie.Astea sint basme este foarte timid aia e problema.Tu crezi ca daca el este religios si face sex de citeva ori este ca religia nu-l lasa? Pai religia ori te lasa ori nu te lasa. Odata ce el a facut de cite ori spui e clara ca faci odata ca faci de 100 de ori tot aia este. Apoi n-are legatura ca nu I s-a rupt sforile ce spui tu acolo.Chestia cu terminatu rapid este tocmai pentru ca nu face sex mai des.Pai sa ai peste 20 de ani si sa fi facut sex doar de 3-4 ori in viata ta la ce te astepti ca barbat? Sa faci cu orele.El problem nu are, cel putin eu asa cred din ce tu ai spus aici.Doar ca el probabil asa gindeste ca are ceva problem si ti-a bagat chestia cu religia. Vorbeste cu el sa nusi faca problem ca asa se intimpla daca faci sex odata pe an. Termini intr-un minut pentru ca esti f excitat aia e problema.Probleme apar atunci cind faci sex regulat cel putin de 2-3 ori pe saptamana si dupa sa zic un an la fel se intimpla termina foarte repede.Asta da ar fi o problema.Dar in cazul vostru sa faci sex odata pe an pai nici nu ai ce sa spui. Daca continuati asa nu te astepta la performante din partea lui.Un barbat pe masura ce are experinta sa-i zic asa, pe masura ce face sex regulat si cum am zis capata aceasta expwerienta, stie cum sa faca ce sa faca etc.Acum daca tot asa vreti sa o tineti pentru el nu exista decit STUD 100 un produs cel gasesti ori la farmacii ori la sex shop cu care el se da si ii va intirzia ejacularea.Deci daca el acum face un minut daca foloseste asftel de produse fa face probabil 5-10 minute.Restu cu atele cu religia sint povesti.Si cei foarte importanta este sa comunicati chiar atunci cind faceti sex. Vorbiti in timpul actului orice va trece prin minte, tu sa-i spui ce ai vrea el la fel, daca el vede ca hop este gata sa se opreasca nitel sa-ti zica, sa nu-i fie rusine bla bla.Doar asa in timp de citeva luni va capata ceva experienta.Altfel daca continua asa si la 30 de ani tot la fel va fi.Si o femeie nu sta dupa un asa barbat.Deci cel mai important este sa comunicati,sa vorbiti despre sex,despre actul sexual,fiecare sa spuna ce doreste, cei place etc.Tu sa-i spui uite facem asa, daca vezi ca esti aproape te opresti, daca el nu citeste, nu vorbeste.Dar cum am zis sex odata pe an si vrei si performate slabe sanse.Este ca si cum ma duc odata pe an la sala si deja mi se umbla muschii pe mine ca cocosa la camila.Pai asa poate as vrea eu dar lucrurile nu stau asa.Treb sa acumulezi experinta sa ajungi undeva unde sa fii multumit si tu si partenerul. Orice in lumea asta asa ee face incetul cu incetul, nimeni n-a facut ceva asa din prima. Daca citeti biblia chiar si Dzeu facea chestii poate nu prea buna, odata ce si el se mira cind facea un lucru si vedea ca este bun.Deci pina si el experimenta, nu facea chestii bune din prima.Bafta si pune-l sa citeasca, sa vorbeasca si in pat sa lase timiditatea la o parte. Daca nu atunci ia tu initiative fal sa vorbeasca, invatal tu ca nu e nimic rusinos. Daca tot nu vrea atunci nu te prea vad bine.Bafta si spor la lucru

10 răspunsuri:
| poliku a răspuns:

''Am si eu o nelamurire si sper sa primesc cat mai multe sfaturi de la femei sau barbati care stiu sa raspunda clar si sa faca mistouri de 2 lei''
Pai eu chiar stiu sa raspund clar si sa fac mistouri de 2 lei.Deci cum naiba sa crezi asa ceva? Saracu baiat e mai cioflingar asa de felul lui si a dat vrajeala cu ata care s-a rupt si i-a cazut ****.Da e normal sa isi dea drumu asa repede deoarece i-a cazut **** si nu mai are pe unde sa iese sperma.Si da daca te *** intro veselie poate ajuta sa rezolvati problema.
Sper ca am fost destul de clar si mistou a fost de 2 lei.

| Ancca explică (pentru poliku):

Apreciez ca raspunzi intr-un mod badaran. poti citi si raspunsurile pe care le-am dat mai jos, deoarece nu cred ca are vreun rost sa dau copy paste.

| poliku a răspuns (pentru Ancca):

Ok daca vrei niste raspunsuri mai ok atunci scrie naiba mai ok. Avand in vedere ca esti studenta...totusi ma asteptam la mai mult

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna băiiatul acesta te minte, orice religie interzice sexul dacă acea persoană nu i ti este soț sau soție, deci chestia cu religia care îi dă voie doar de 3, 4 ori pe an sex este o minciună gogonată, pe care tu o crezi, desii spui că ai peste 20 de ani, poate la corp, dar la cap incă nu ai.

| Ancca explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu ca orice religie interzice sexul, insa eu am gasit in asta un fel de factor are poate influenta actul sexual, deoarece si stresul poate provoca o ejaculare precoce si de asemenea si sentimentul de vinovatie. Eu asa am gasit. Nu vorbesc in necunostiinta de cauza. Si stai linistit, ca am si la corp si la cap, fiind absolventa de facultatea de psihologie, insa nu mi s-a mai intampla asa ceva pana acum si mi se pare normal sa ma informez, deoarece chiar imi pasa de el.

| Oana92 a răspuns:

Pateste asta tocmai pentru ca este neexperimentat, plus ca mai apar si emotiile. Cu exercitiu o sa se rezolve problema...

Răspuns utilizator avertizat
| Ancca explică:

DOAMNE! Voi chiar nu intelegeti nimic?! Tocmai dragul meu cel care a comentat despre faptul ca am peste 20 de ani doar la corp, nu stiu daca te ajuta cu ceva dar sunt studenta la psihologie si crede-ma ca am invatat destul de multe. Voi nu intelegeti ca baiatul nu s-a scuzat cu nimic? Eu am zis de faza cu religia, deoarece dupa un search pe google am gasit ca pot exista si factori de stres pentru o ejaculare precoce sau de asemenea si idei bagate in cap care sa-l faca sa isi dea drumul asa de repede. Saracul baiat nu a zis nimic el, nu a mintit. Si de faza cu ata tot asa, nu a mintit, deoarece am vazut cu ochii mei! Am cerut raspunsuri sincere si cred ca am dat si detalii, insa sper ca de data aceasta sa fie clar totul, deoarece am vazut ca s-au produs anumite confuzii. Multumesc totusi persoanelor care s-au straduit sa-mi raspunda si sper ca am adus lamuriri si in cazul persoanelor care au avut neclaritati. Adaug si faptul ca intreb acest lucru, nu pentru ca n-am avut o viata sexuala activa ( eu), ci pentru ca este primul caz de acest gen care mi se intampla si mi se pare normal sa ma interesez, tinand cont ca tin mult la el si nu sunt curva care sa stea doar pentru asta. Multumesc inca o data!