| Gagygygy a întrebat:

Hei. Anul trecut in mai, am cunoscut un baiat pe Facebook. El avea 20 ani. Era un baiat inteligent, dragut, si se interesa mereu de mine daca sunt bine, daca am mancat, etc. Am vorbit 5 luni non-stop, mi-a spus ca ma place, ca sunt frumoasa, dar era dezamagit si imi spunea mereu ca el e urat si credea ca eu nu-l plac, asta mi-o spunea zilnic. Dar eu il placeam pe el mai mult decat s-ar fi asteptat. Ne intelegeam foarte bine. De la un timp, prin luna septembrie, a inceput sa nu mai raspunda la mesaje. I-am dat mesaj odata si a dat seen, m-a sunat dar eu nu am putut raspunde, si..atat a fost. Dupa, la un scurt timp am aflat ca si-a facut prietena. Desi imi arata mereu ca ma place, el a incheiat " legatura " noastra. Luna trecuta, in august, a fost ziua lui, i-am spus la multi ani in cronologie si a spus " Multumeeeesc! :* " ca si cum s-ar fi bucurat. Si sa fiu sincera, tipa aia nu e chiar rupta din soare. Adica nah. Mi-as dori sa aflu parerile voastre, poate gandesc eu gresit..sau poate ma faceti voi sa inteleg ce a fost!

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

A fost... doar o poveste.

| Freya1 a răspuns:

Poate ca ii placea de tine dar s-a gandit ca esti prea mica sau nu face parte din aceias clasa sociala. Poatze nu era in totalitate cine spunea si nu vroia sa te dezamageasca saqu poate el avea iubita dar nu vroia sa iti spuna si cand nu a mai putut fi ascuns a renuntat sa mai vorbiti sau vroia doar sa te aiba daca intelegi.Depinde motive sunt multe

| Daniel_Marius_2000_JRo0 a răspuns (pentru Freya1):

Voia* Verbul "a vroi " nu exista in dictionar. #criticaconstructiva big grin

| Doub a răspuns:

Daca te voia, incerca mai mult

| WaterDrop a răspuns:

Imi pare rau ca iti sparg micuta bula a lumii in care traiai pana acum, spunandu`ti ca viata reala bate Facebook la orice ora.Voi aveati o relatie virtuala, pe cand el, a gasit una pe care o poate atinge si alaturi de care poate fi.Nu puteai castiga in fata acestui lucru, mai ales dupa 5 luni doar de vorbe.Atasamentul vostru online este mult mai mare fata de cel al unui baiat, pentru ca, fara prea multe detalii, asa a vrut natura.El are nevoie de mai mult.De aceea mediul online nu`i ideal pentru a crea relatii pe termen lung, daca nu sunt combinate si cu cele fizice si apoi tinute doar in lumea reala.Si inca un lucru, foarte probabil nu l`ai mai fi placut dupa o scurta vreme daca va intalneati pentru ca, nu ar mai fi fost la fel.Internetul creaza o poveste frumoasa, care in realitate este spulberata de foarte multe lucruri.Nu o poti acuza ca nu este la fel de frumoasa, pentru ca este atat de frumoasa pe cat este el de increzator in sine.

| Gagygygy explică (pentru WaterDrop):

Chestia e ca noi ne-am vazut.

| WaterDrop a răspuns (pentru Gagygygy):

Am aflat ulterior ca ai 14 ani ceea ce ridica problema varstei.Mai bine ca a procedat asa si nu are nici o treaba cu diferenta de varsta ci cu legalitatea relatiei voastre. Orice baiat cu picioarele pe pamant ar fi procedat la fel in acest caz.Nu te ingrijora, ai destul timp pana cresti sa mai intalnesti si altii.O zi placuta.

| WHIITE a răspuns:

Trebuia sa ii spui atunci cand sa zigem ca credeai ca fierul e fierbinte