| Alessia1995 a întrebat:

Hei ascultati-ma si pe mine! Tocmai ce prietenul meu mi-a spus ca nu mai simte pentru mine ca la inceput e gelos si faze dar nu mai are atractia aia...si i -am zis probabil ca a intervenit obisnuita la telefon pe zi aceeasi conversatie ce faci unde esti chestii din astea vroia sa se desparta dar i-am zis ca mai e o speranta sa luptam pentru asta sa facem sa nu mai fie obisnuita si a zis ca e de acord ce idei a-ti avea? Eu m-am gandit sa facem iesiri in 2 la o pizza la patinoar la telefon sa incercam sa ne acordam timp cum vorbeam inainte tot felul de tampenii. Voi ce sfaturi aveti? chiar nu vrea sa se termine asa vrea sa luptam pentru relatie.

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Hei Salut Alessia! Te am ascultat si te sfatuiesc sa aveti o discutie foarte serioasa si sincera "Face To Face" Iar Daca el chiar işi doreste sa se desparta de tine păi ar trebui sa i respecti decizia! Daca intre timp ce te va parasii si va simtii ca te iubeste cu adevarat sigur se va intoarce inapoi la tine chiar daca si ar fi gasit vreo alta fata! ok?
Succes!

| MadRaven a răspuns:

Eu zic sa investigezi, cel mai probabil are pealtcineva. Daca nu, incearca sa te apropii de el, sa il fack sa te placa iar.
Baftă!

| Vix999 a răspuns:

Eu cred ca tu nu faci decat sa te imbeti cu apa rece.
El nu o sa faca nimic in sensul asta si o sa tragi tu ce-o sa tragi o perioada, dupa care vei renunta si tu asa cum el a facut-o deja.
Dar ma rog, poti incerca. Plecati undeva fie amandoi, fie cu gasca, iesiti la film, faceti o seara de jocuri cu prietenii etc. Lasa naibii telefonul ala ca nu prin telefon se rezolva o relatie. Daca vrei sa discuti vrute si nevrute, fa-o fata in fata.

| SoloPC a răspuns:

Poate el doar si-a batut joc de tn..in fine incearca fain un "cadou frumos" ori si-a gasit alta fata!

| SexQueen a răspuns:

Pai am trecut si eu prin asta. Insa nu m-am dat batuta si avem 9 luni impreuna. De fiecare data se enerva pe mine, imi spunea ca sunt stresanta ca-l sun si ca-i port de grija. I-am facut cadouri, mi-am dedicat intreaga viata pentru el, s-a purtat urat in continuare. Au fost momente in care m-a jiignit, m-a lovit, nu rau, dar gestul acela. te face sa suferi, te doare sufletul in orice caz, am iertat orice prostie a facut, apoi si-a dat seama cat gresea fata de mine si-a cerut iertare, ba chiar mi-a plans. si m-a rugat sa-l iert. L-am iertat. si acum totul este ok. Mai sunt certuri, dar ca-n orice relatie puppy dog eyes. Eu sper sa reusesti sa faci ceva, oricum daca el nu lupta, lupta tu, pentru voi 2. O sa vezi c-o sa deschida ochii si-o sa-si dea seama pe cine are langa el! Mult succes!:*