| PucCalina a întrebat:

Numele meu este Andreea si sunt cam confuza. Am un prieten de 2 luni. De la inceput el s-a tot rugat de mine sa o facem. Eu nu ii raspundeam nimic. Am iesit pentru prima data afara si el incerca sa ma atinga peste tot. Eu eram foarte agitata, si incercam sa-i spun sa termine. [ Sunt obisnuita sa fiu atinsa dar nici cum facea el.] Cand am ajuns acasa si am vorbit cu el la telefon imi spunea ca nu i'a placut cum m-am comportat. Eu am tacut. De atunci. l'am tot mintit ca nu pot iesi afara deoarece el vroia sa o facem la a2a intalnire.Eu inca nu sunt pregatita pentru asa ceva. Mi'e frica. Am impresia ca el se bazeaza doar pe sex in aceasta relatie. Tin la el mult.si mie foarte frica sa nu-l pierd. Ce ar fi mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu cred ca iti impartaseste sentimentele din moment ce te preseaza cu sexul. Ca sa iti incepi viata sexuala, trebuie sa fii pregatita, e ceva plin de conotatii, insemnatate si responsabilitate. Vezi ce faci, ai grija de tine!

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Ti-e frica sa nu-l pierzi? Exista atatia baieti de treaba pe lumea asta. Da-l incolo pe asta! Vrea doar sa profite de tine!

| Bibutzu a răspuns:

Buna~!love struck
Te poti intalnii cu el. dar in niciun caz singura. te-ar putea forta. poate chiar viola. sa te duci cu un coleg sau amik! Il vei lua pe iubitul tau intr-o parte si vei discuta cu el. in timp ce amikul tau va sta la cativa metri de tine ca sa nu ti se intample ceva! sil vei intreba daca te iubeste cua adevarat sau doar vrea sa faceti sex! Daca intr-adevar te-ar iubi ar intelege ca nu esti pregatita! Tu o sa iti impui punctul de vedere nu esti un obiect ai dreptul sa spui ce iti place si ce nu! Spune-i de fapt mai mult impunei sa se poarte cu respect fata de tine daca nu vei renunta la el! explica-i ca te simti sufocata constransa. si ca doresti sa se linisteasca ca oricum nu-i vei da ceea ce vrea! funda/?

| Fllorentina a răspuns:

Daca si el te iubea, cu siguranta nu te forta sa faci ceva ce tie nu iti placethinking, poate sa te place si el dar in felul lui, mai bine incearca sa te depatezi de el sa vezi ce reactii are si daca te va cauta. Poate el cauta doar o fata cu care poate sa o faca. Este foarte bine ce ai facut tu si decat sa il minti in continuare[sigur nu iti place asta] mai bine cand te suna nu-i raspunde, ...sau chestii de genu el va intelege ca vrei sa te desparti de el. DAca pe viitor va veti place in continuare si el nu va vrea doar sex va puteti impaka.:X

succes si ai grija:*

| Kylexy a răspuns:

Pai singul sfat pe care as putea sa til dau ar fi:
Nu ceda asa usor ca s-ar putea sa profite de tine lasa timpul sa le rezolve pe toate ca daca ii cedezi tu o sa suferi mai mult, el dupa ce va face sex cu tine poate o sa incerce sa gaseasca diferite motive sa se desparta de tine, daca te iubeste va astepta pana o sa fii pregatita.Pa.

| OvidiuDanzka a răspuns:

Sa te desparti de el, pentru ca mai mult ca sigur asta e singurul lucru care il vrea de la tine... unu` care te-ar fi iubit s-ar fi consultat mai degraba cu tine decat sa se roage de tine si te-ar fi inteles mai mult ca sigur... ca nu poti asa de repede. Asta e probabil genu` care atunci cand se plictiseste te injura si asa mai departe. Am si eu ceva amici care procedeaza asa din pacatehappy

| BlackRose08 a răspuns:

Nu cred ca ai pe cine pierde. adica sa iti dau un sfat. Baietzii vor doar sa faca chestia aia. straight face dupa care te paraseste si te lasa balta straight face eu zic sa te despartzi de el. si sa iti gasesti un baiat care sa te placa pentru ce esti, nu pentru sex.
Sfatu` meu smug big grin.

| Daysukki a răspuns:

1 ai gresit categoria laughing si 2 doamne fereste! da' tu cati ani ai? nu ca as fi eu foarte credincioasa sau ceva de genu', sunt si eu pacatoasa. acu ce vroiam sa zic:profesorul meu de religie spune ca 2 persoane nu'si pot incepe viata sexuala daca aceastea nu s'au casatorit, trebuie ca fata, cat si baiatul sa fie virgini atunci cand intra in biserica. eu in locul tau, mai bine l'as supara pe el dacat pe Dumnezeu! nici eu nu-s vai de mine cea mai sfanta.sincer si eu aveam de gand sa mi-o trag pe la 16 ani, dar, cand profu' de religie ne-a spus asta, un baiat de la noi din clasa, mai cretin si fara creier ca majoritatea, i-a zis profului ca ei (baietii) se pot proteja... ce sa spun, baiatii care se gandesc doar la sex sunt niste animale, daca accepti sa faci dragoste cu el no sa te mai lase din asta, o fa ti-o traga in fiecare zi, asa sunt ei, na ma rog nu toti.
asa si profu s-a enervat destul de tare cand baiatu' i-a zis asta. iar el(baiatu') tot incerca sa-l faca pe prof sa fie de partea lui, in sensul ca vroia sa-i dea un raspuns gen "puteti sa faceti sex protejat si nu-i nicio problema'', bine ca profu' a tipat, nu chiar tare, la el si i-a spus ca este pacat sa faci asa ceva. daca nu-l asculti pe Dumnezeu o sa ti se intample numai rele! chiar conteaza atat de mult ce vrea el, crede-ma mai mult contezi tu decat el! tu poti ramane cu cine stie ce boli si saraca de tine cine stie ce ti se va intampla daca faci una ca asta, daca te forteaza asta inseamna ca nu te iubeste.si daca tot nu vrei sa-l pierzi vorbiti si zii sa faceti asta cand vei fi pregatita... daca intradevarar iti pare rau, nu cred ca Dumnezeu te va pedepsi dar cel mai bine este sa no faci ca nu merita.

| Hera_6874 a răspuns:

Bună! Dacă el ține cu adevărat la tine nu te va forța. Spune-i acest lucru și explică-i că încă nu te simți pregătită. Dacă nu e în stare să aștepte înseamnă că s-a cuplat cu tine doar pentru a face sex și nu te iubește cu adevărat. Explică-i cu curaj care e situația și dacă nu va înțelege nu merită să-ți mai pierzi timpul. Succes!

| Silenceisanwser a răspuns:

Spune i prietenului tau ca iti pare rau dar inca nu esti pregatita trebuie sa astepte momentul potrivit nu sa iti ceara asa ceva:O poate te doreste si te iubeste asa mult incat vrea mai mult de la tine dar nu trebuie sa iti ceara asa ceva...

| Buratina a răspuns:

Da'l dracului de prost mai bine singura

| DeMonLaDy a răspuns:

Sfatul meu e sa scapi de el cat mai repede...
Explicai ca nu te simti pregatita sa iti incepi viata sexuala ca ai nevoie de timp si de rabdare, iar daca el tot insista ca o sa fie bine, ca o sa-ti placa si tot asa spune-i "pa" fara regrete...
Nimeni nu te poate forta sa faci ce nu vrei si decat sa regreti peste cateva luni ca ai facut'o mai bine renunti de acum la relatie... sper ca te'am ajutattongue