| Ioana2518 a întrebat:

Hei Buna`!:*:* Am nevoie de niste raspunsuri la intrebarea: Daca la contactele sexuale care le-am avut nu m-i s-a rupt himenul si ma duce la un ginecolog pentru un control la spitalul militar Constanta, ginecologul poate spune ca nu am intretinut relatii sexuale? Merci:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, va observa ca ai himeni elastic si va spune ca nu stie daca ai intretinut sau nu contact sexuale. Oricum, e foarte important sa-i spui tu ginecologului ca esti activa sexual pentru a face consultul complet plus testul Papanicolaou.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Daca himenul nu e rupt nu va sti

| MissL a răspuns:

Ginecologul cred ca isi va da seama ca ai intretinut relatii sexuale...

| ionela22 a răspuns:

Tu spui contacte sexuale deci a fost ceva,eu cred ca numai esti virgina daca spui contacte sexuale acumdepinde ce intelegi tu prin asta. Daca penisul nu a intrat in vagin atunci nu are ce sa vada doctorul, tine cont ca himenul e elastic si la dezvirginare nu curge sange la unele persoane, daca ati intrtinut relatii atunci vede cunoaste el iti dai seama e medic.

| Sonny a răspuns:

Lucrurie de genul, ca esti activa sexual, nu ar trebui tinute in secret fata de medicul tau ginecolog, in felul asta poti preveni diferit situatii in care ai putea fii pe viitor. Daca esti activa sexual, un control ginecolog, 1 data la 6 luni cel putin, este indicat.