| Yonna24 a întrebat:

Hei, bună! Sunt clasa 9 şi îmi place de un coleg. Cea mai bună prietenă a mea a avut parola de facebook şi i-a spus în numele meu că-mi place de el. Acum s-a distanţat de mine şi mă respinge în tot ce zic. Nu eram foarte apropiaţi, însă îl mai ajutam din când în când la teme, până când a citit mesajul lăsat de prietena mea şi mi-a spus să nu-i mai fac nici-o temă că se simte dator, deşi eu nu i-am cerut nimic la schimb. Cum reuşesc să-l fac să mă placă? Există vreo şansă să fim impreună?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai puterea sufleteasca sa abordezi aceasta problema intro discutie directa fata in fata fara implicarea si a altora poti sa o faci.Stii cum se spune ""incercarea moarte nu are"', si astfel vei avea sufletul impacat ca ai facut tot ce este omeneste posibil. Chiar te sfatuiesc sa o faci deoarece nu ai ce pierde, sunt sigur ca esti constienta si tu ca mai rau/mult decat de un nou refuzi nu se poate intampla. Curaj, un pic de tupeu si mult succes si un kiss de incurajare.

| Yonna24 explică (pentru corbulalbrosu):

Va multumesc tuturor pentru sfaturi! :*

13 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Dacă te respinge, înseamnă că nu-i place de tine. N-ai ce să-i faci, dragoste cu de-a sila nu se poate.

| shadow72 a răspuns:

Gaseste altul

| corbulalbrosu a răspuns:

Nici o sansa, nu esti conforma cu idealul femenin din subconstientul lui.Este o cauza pierduta sa lupti in continuare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca un prieten sau o colega te anunta ca un baiat pe care tu nu-l bagi in seama sau nu-l placi/agreezi deloc te iubeste nebuneste ai sa-ti schimbi sentimentele fata de el? Ai accepta sa ii devii prietena/iubita chiar daca nu-l agreezi?

| Yonna24 explică (pentru corbulalbrosu):

As incerca sa vorbesc mai mult cu el, sa vad ce-si doreste cu adevarat si asa mi-as da seama daca ma place cu adevarat sau face misto.Adevarata frumusete vine din interios si purtand o conversatie mai lunga care sa includa atentia ambelor persoane poate ca am ajunge departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii place de tine. Daca te placea si el facea ceva mai ales ca acum stie ca iti place de el...dar daca prietena ta l-a intrebat ce parere are despre tine si el a zis ce a zis...e mai mult decat clar ca nu este interesat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face si pana la urma ce prietena e aceea care iti face asa ceva? sper ca ai pus-o tu si nu a facut-o ea de capul ei...

| Țoglă a răspuns:

Insistă

| Yonna24 explică (pentru Țoglă):

Cat sa mai insist? prietena mea l-a intrebat ce parere are despre mine si a zis ca sunt ok si atat... sa schimbe subiectul

| Țoglă a răspuns:

Fă și tu diferența între băiat și fată. Fată care să îndrăgostește înainte de-al cunoaște și băiatul care se îndrăgostește pe parcursul relației.
Atâta timp cât nu te bagi în seamă cu el și nu-i dai de înțeles, la ce te aștepți? Dacă întrebi pe cumătru lu" prietena prietenei tale să vezi dacă te place nu înseamnă că te vrea.

| Yonna24 explică (pentru Țoglă):

Degeaba, am incercat sa vorbesc cu el si oricum o dau ceva nu-i convine.Aseara dupa ce-am vorbit cu el mi-a spus ''eu ies, pa pa''.A trecut o ora si ceva si inca nu iesise.De ce a preferat sa ma minta in loc sa-mi spuna ca-l stresez sau eventual:'' Sti?! uite, vorbim altadata ca acum am ceva de facut. sau vorbesc cu altcineva...nu stiu.''