| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg in clasa care place o fata.El i-a spus ce simte iar ea i-a raspuns:"Cum ai putut sa iti imaginezi ca mi-ar pute place de tine?".E distrus.In preuna cu prietena mea cea mai buna am incercat sa il ajutam dar nu stim cum.El este unul dintre prietenii mei. Daca ma puteti ajuta...

Răspuns Câştigător
| Azurry a răspuns:

Normal că se simte distrus. Acea fată putea, pur și simplu, să i-o spună mai ușor, mai calm. Așa a dovedit că nu are o inimă, și-a bătut joc de sentimentele lui.
Tot ce pot să spun este că ar trebui să îl consolați, să stați mai mult cu el și să încercați să-l faceți să uite. Îmi pare sincer rău.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca-l puteti ajuta organizand impreuna cu el iesiri in oras,la un suc sau inghetata,fie intr-un parc sau la terenuri de tenis,pista de biciclete, role, etc; seri de filme acasa la unul dintre voi, sau in oras, la teatru. Sper sa depaseasca cat mai repede momentul pentru ca viata merge inainte si rareori ramanem impreuna toata viata cu prima iubire din adolecenta.Numai bine.happy

| Marselina a răspuns:

Daca fata nu il placee pentru ceea ce este el cu adevarat atunci relatia nu va merge niciodata sa nu se schimbe pentru ea sa ramana asa cum este eu zic sa o uite nu ii poate aduce decat amintiri neplacute!

| dulcica480 a răspuns:

Multumesc de ajutor!