| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cand am facut-o prima oara cu iubitul meu, m-a durut foarte tare si i-am zis ca nu mai pot, iar el intrase doar cu vreo 3-4 centimetri. a doua oara la fel, nu stiu ce sa fac. Nici nu stiu ce pozitie ar fi potrivita avand in vedere ca eu nu vreau sa stau deasupra chiar daca e mai bine ca eu pot controla toate miscarile bla bla. El inca e virgin. Daca a intrat vreo 4 cm inseamna ca m-ai sunt virgina? adica credeti ca s-a rupt himenul? Mentionez ca nu am sangerat deloc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici unul dintre voi nu mai este virgin, fiindca primul contact sexual dezvirgineaza intotdeuna. Cu siguranta s-a rupt si himenul, desi nu asta este conditia dezvirginarii.
ca sa treceti peste momentul asta, folositi pe langa prezervativ, un lubrifiant pe baza de apa de la farmacie. Va fi mult mai bine.

| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Vreau sa te anunt oficial ca numai esti virgina, atat timp cat ai avut un contact sexual (chiar daca a intrat 3-4cm).
Cauzele durerii pot fi multe, in primul rand ca nu esti excitata si lubrifiata(fiind prea ingusta si el prea excitat, te doare ) asa pot aparea si fisuri pe colul uterin. Ti-as recomanda prezervativul, mai ales ca este un incepator. Chiar daca nu ti a curs sange, asta nu inseamna ca mai esti virgina. Himenul se poate rupe sau nu, exista 3 feluri de himene si unul dintre el este cel elastic care nu se rupe niciodata. Dupa contactul sexual, iti vor iesi niste pielite mici odata cu secretia vaginala si asa o sa vezi himenul.

| georgiana999 a răspuns:

Daca canalul este prea mic da acest lucru poate fi dureros chiar insuportabil. Poti apela la o operatie de marire. sau foloseste solutii speciale de *** care ajuta la alunecarea***

| Daea a răspuns:

Ce iti mai pasa de pozitie daca esti panicata de consecinte? Daca vrei sa faci ceva( sex, in cazul de fata), o faci si iti asumi responsabilitatea gestului facut, nu? Intrebarile ulteriore sunt de-a dreptul penibile, serios acum...

| pisika_5560 a răspuns:

HEI, trebuie sa stai in pozitia capra, iar iubitul tau deasupra... asa...
inca mai esti virgina. funda?