| alex1353 a întrebat:

Salut,ieri am facut sex pentru prima oara cu prietena mea, ea fiind virgina.Am intrat destul de adanc in ea,a durut-o destul de tare dar nu a curs sange, stiu ca e posibil sa nu curga deloc sau sa curga la urmatoarele 2-3 contacte sexuale.Sunt sigur 100% ca era virgina,dar nu stiu daca mai este si acum sau nu pentru ca nu a simtit decat o durere destul de mare, dar nu si cum sa se fi rupt himenul sau ceva.Practica dansuri de vreo 9 ani si ma gandeam ca e posibil sa se fi rupt de la dansuri pentru ca am citit pe net ceva de genul,ca sunt cazuri in care s-a rupt in urma unei lovituri sau a efortului fizic.Voi ce credeti, mai este sau nu?

11 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

1. Nu mai e virgina pentru ca ati intretinut relatii sexuale.
2. Himenul poate fi mai elastic si difera de la persoana la persoana. Deci poate sa nu curga sange, sa curga foarte putin sau foarte mult. Durerea e normala la primul contact.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da asa este, de obicei fete ce practica dansul si gimnastica nu au himenul asa incordat datorita elasticitatii si cum tot fac spagatul acesta se rupe usor. sincer iti zic e pacat ca nu te bucuri de partida de sex asa cum e ea si de fapt stai sa te gandesti si analizezi daca mai e virigna, sa stii ca acest detaliu nu conteaza. iar faptul ca nu a durut-o tare ar trebui sa te bucure inseamna ca ai excitat-o dar tu esti prea tintit spre ideea ca poate nu era virgina, trist. acum in momentul asta clar nu mai e virgina. eu nu va inteleg ma baieti de ce sunteti asa obsedati de porcaria asta cu virginitatea, e doar spalare pe creier sincer.

| LaLaura a răspuns:

Pai odata ce a avut contract sexual nu are cum sa nu mai fie virgina, asta e parerea mea, virginitatea se pierde la primul contact sexual, iar daca a durut-o sigur s-a rupt himenul ( crede-ma ca e o durere destul de puternica si incomodata) chiar daca nu a curs sange.
Vezi daca la al doilea contact sexual o mai doare asa de tare, uneori din prima nu se face o dezvirginare totala, ci partiala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fata respectivă NU mai este virgină.
NU cred că mai este virgină nici d.p.d.v. fizic!
Este suficientă o penetrare de 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Alex, daca ai intrat adanc in ea, nu te-ai gandit ca este si ea om si o doare rau de tot? Faptul ca nu i-a curs sange la primul act sexual, nu este prima si poate nici ultima fata la care se intampla fenomenul asta.Mai bine gandeste-te daca nu cumva a lasat-o gravida? Problema asta sa te framante, nu ca nu i-a curs sange.

| Oana92 a răspuns:

Din moment ce ai penetrat-o clar nu mai e virgina!

| Alcyon a răspuns:

Din moment ce a intretinut relatii sexuale, nu mai e virgina. Exista femei cu himen elastic, care nu se rupe decat la o nastere.

| TanteMarianne a răspuns:

Bai virgina esti atunci cand n-ai facut niciodata S. ea a facut S deci nu mai e virgina.

Răspuns utilizator avertizat
| TanteMarianne a răspuns (pentru SuckDreamLoveH):

Ok rolling on the floor

| Sweet155 a răspuns:

Nu mai e