| FataTimida a întrebat:

Hei. Cand aveam 14-15 ani am avut o relatie cu un baiat care este deodata cu mine, noi am hotarat sa ramanem prieteni si cu timpul am devenit cei mai buni prieteni (si ador asta) il plac foarte mult si inca tin la el enorm. Eu cu el, chiar daca nu mai suntem impreuna vorbim cu "iubire" si ne spunem "te iubesc" foarte des. Eu vreau sa fiu din nou cu el impreuna, pana acum nu ne-am certat niciodata, nici atunci cand ne-am despartit, aveam amandoi de invatat pentru scoala si na. Practic, cum as putea sa ii spun, fara sa il sochez? laughing) mi-a venit brusc aceasta idee avand in vedere ca amandoi suntem singuri de ceva timp. Multumesc, acord funda

Răspuns Câştigător
| NegruAlb a răspuns:

Iesiti intr-o seara doar voi doi, va plimbati si când simti tu ca e atmosfera potrivita, incepi sa ii explici ca inca ai sentimente puternice pentru el si ai vrea sa încercati din nou o relatie. Daca va intelegeti asa bine, nu o sa fie un soc. Poate si el te place, dar nu vrea sa strice prietenia (crezând ca nu îl placi).
Bafta! O sa fie bine;-)

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui in fata pe direct.happy Poate si el se gandeste la acelasi lucru.

| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si spune-i ce simti pentru el. Poate asa se va reaprinde flacara unei noi relatii.

| Lawliet14 a răspuns:

Spune-i pur si simplu. Cu placere

| mast3r a răspuns:

De ce trebuie sa ii spui? ia-l in brate pupa-l si isi va da seama singur