| GenesisXD a întrebat:

Hei, ce ati face daca prietena voastra/prietenul vostru cea mai buna/cel mai bun s-ar da la iubitul vostru/iubita voastra? (Sigur, sa nu recunoasca). Ce masuri ati lua pentru ambii? (in mod direct sau indirect)

Răspuns Câştigător
| sharlyn a răspuns:

Si eu acum trec prin asa ceva.big grin.Eu i-am zis prietenei mele ca daca mai vad gesturi care da dovada ca il place ma supar pe ea.Dar deja incep sa ma indepartez de ea pentru ca o face cam des.Iar lui nu i-am spus nimica dar a vazut ca sunt geloasa si suparata pe el, el nu o place dar totusi nh.Nici eu nu stiu ce sa mai fac cu ea.Nu ti-am fost de ajutor dar nah, sa nu crezi ca numai tu esti in situatia aceastaoh go on laughing. Succes pwpici.:*

2 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Dacă el ţine sufiecient de mult la tine, nu o să o bage în seamă pe prietena ta, punct. Dacă în schimb, o bagă în seamă, e clară treaba cu el, şi de prietenă nu mai zic, şi gestul de a se da la el ar fi sufiecient cât să-ţi dai seama care e treaba cu ea.

| puffy04 a răspuns:

Daca face asta cu siguranta nu e un prieten/a bun/a si ar trebui sa il/o tii la distanta. Daca iubitul/iubita nu raspunde la flirt e ok, nu are nicio vina dar dc raspunde e clar ca nici el/ea u e de incredere si nu tine cu adevarat la tine.