| anonim_4396 a întrebat:

Hei, ce faceti? care ma ajuta si pe mine cu o problema sad Iubitul mu sustine ca il insel, dar il iubesc foarte mult si nu as face acest lucru pentru nimic in lume... cum sa-i demonstrez, sau cum sa-l conving sa ma creada sad

Răspuns Câştigător
| NnDWtf a răspuns:

E prea gelos, spune-i ca daca mai continua asa o sa te indeparteze de el, si mai spune-i ca atunci cand sustine ceva de genul, sa vina cu dovezi sau cu ceva afirmatii din partea unei persoane apropiate TIE, nu lui.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu nu ai de demonstrat nimic,dimpotriva!
Ca sa te acuze,el trebuie sa-ti arate pe ce se bazeaza in acuzatia lui.
Nu se poate sa sustina ca-l inseli din senin,fara sa aiba argumente,dovezi,banuieli,gelozii,ceva,in fine!
Daca doar te acuza,fara argumente,plin de incapatanare,atunci e posibil sa vrea sa va despartiti si sa rasuceasca lucrurile in asa fel incat sa va despartiti din "vina ta".
Caz in care,mai bine desparte-te,nu te iubeste si mai e si imatur si las,pe deasupra.
Daca, insa, iti spune ca cineva te-a vazut undeva sau a auzit el ceva, daca sta si-ti explica de ce crede ca-l inseli, atunci inseamna sau ca e gelos din fire sau ca un rauvoitor i-a bagat prostii in cap.Si ii vei dovedi ca il iubesti,combatand argumentele cu fapte si dovezi(unde ai fost,cu cine,ce ai facut exact,nu e greu,mai ales cand esti nevinovata).
Dar sa ai mare grija,pentru ca neincrederea a distrus multe relatii.
Si, daca el care te cunoaste, te vede si stie ca-l iubesti, si-a pierdut increderea in tine, relatia voastra nu e pe drumul cel bun.

| lolylolypops a răspuns (pentru greece12):

Buna, greece! Eu cred ca nu mai pot sa-ti trimit mesaje tie si sa primesc mesaje pe care tu mi le trimiti! Ai primit vreun mesaj de la mine?

| greece12 a răspuns (pentru lolylolypops):

Cum sa nu?!?
Am primit, azi la 8:09, n-am apucat sa-mi vad inca mesajele, acum ti-am raspuns!

| EnvyU a răspuns:

Cumva este irascibil si cauta cearta din orice? daca da atunci s-ar putea sa fie un caz de despartire si nu stie cum sa faca asa ca baga cartea de victima.
Fi foarte atenta la cum se comporta ca sa iti dai seama daca inca te mai iubeste si nu iti pierde vremea langa cineva care nu te merita chiar daca tu il iubesti.

| neutrino a răspuns:

Daca el nu crede, atunci insala-l, pentru a-l face sa vada diferenta.

| MishalufLv a răspuns (pentru neutrino):

Nu pot sa-i fac asta :'(

| Dariusuu a răspuns:

Și cum a ajuns la concluzia asta?
Cred că e pe cale să termine o relație și nu știe cum, nu poți acuza pe nimeni că înșeli dacă nu are nici un motiv.
Fi puțin mai rece cu el, așa îți vei da seama dacă mai vrea să continuați sau nu.

O zi frumoasă îți doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa fie doar un pretext ca sa se desparta de tine, poate asta vrea si ii trebuie o scuza nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Hieer a răspuns:

Salut ^^
Daca nu are incredere in tine, degeaba continuati relatia... Intr -o relatie. aproape cel mai important lucru este increderea. Daca ea nu exista apar certurile, discutiile...e.t.c.

Sper ca te-am ajutat!

| lolylolypops a răspuns (pentru Hieer):

Corect, eu cred ca el gaseste motive de cearta aiurea doar ca sa o terminati mai repede sau...este prea disperat de tine incat crede ca daca vorbesti cu vreun baiat gata il si inseli! Discuta cu el si spune-i tot ce te deranjeaza!

| Hieer a răspuns (pentru lolylolypops):

Prima varianta zic eu. El vrea sa scape de ea intr un mod ''frumos''...

| sensualus a răspuns:

O fata imi spunea :" ce nu stim, nu ne doare". deci gelozie fara motiv e deja chix. si mai ales a afirma acuzator, fara probe e deja rahat cu apa rece. orice barbat trebuie sa demonstreze ca iubeste, adica acorda incredere iubitei. tu doar pot fi preventiva in asemenea caz, adica sa nu fii prea prea prietenoasa cu alti barbati.