| cristinatatu150 a întrebat:

Iubitul meu nu ma crede ca il iubesc. E plecat la munca departe de mine si crede ca il înșel. Vreau sa ii trimit un mesaj siropos si nu ma pricep la așa ceva. Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Este ok sa doara, la urma urmei doar asa stii ca a exista ceva intre voi. Consider ca tu ai o resposabilitate sa inveti ceva din relatia asta si sa nu mai fii atat de atrasa de aceasta tipologie de baieti.
La urma urmei, mai oricine stie ca cel mai important factor in orice relatie interpersonala este proximitatea. Tine cont ca un baiat nesigur pe el are mereu tendinta sa fie posesiv, gelos si obsesiv cu personale din jurul lui din cauza ca fara aceste persoane imaginea lui de sine se destrama. In extrema opusa, un barbat adevarat traieste in primul rand pentru el si alege sa fie el insusi indiferent ca e intr-o relatie sau nu(nu joaca teatre, cum il cunosti asa il iei). Asta e o lectie pe care ar trebui sa o inveti si tu. Accepta-te asa cum esti si nu poti decat sa urci in sus de aici. Sunt sigur ca esti o persoana interesanta si complexa care te poate intriga doar printr-o simpla conversatie. Nu uita ca sunt multi baieti timizi care nu ti-au spus cat de frumoasa esti si sunt multi care, probabil, o vor face cat mai curand. Cheers!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu mesajul ii demonstrezi ca il iubesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Esti mai important ca aorta inimii mele. love strucklove strucklove struck "

Nu ma pricep la siroposenii, scuze. Nu vad ce ai rezolva daca ai incepe sa ii scrii romane de iubire, el nu are incredere in tine - asta e problema pe care trebuie sa o rezolvati. Daca i-ai dat motive sa isi piarda increderea in tine incearca sa i-o recastigi, daca n-are incredere in tine pentru ca nu are incredere in el trebuie sa lucreze cu el. Nu este corect sa-ti faca "crize" de gelozie daca n-are motive si dovezi. Nu exista relatie sanatoasa, care sa dureze, fara incredere.

| Voidwithin a răspuns:

Distanta dintre voi a scos la iveala faptul ca relatia voastra e disfunctionala din cauza lui. Cauta-ti alt iubit sau incercati sa reparati problema impreuna, dar fara drame.

| cristinatatu150 explică (pentru Voidwithin):

Nu am tezolvat nimic. Iar din cauza geloziei sale, ne-am despărțit crying(

| Voidwithin a răspuns (pentru cristinatatu150):

Este ok sa doara, la urma urmei doar asa stii ca a exista ceva intre voi. Consider ca tu ai o resposabilitate sa inveti ceva din relatia asta si sa nu mai fii atat de atrasa de aceasta tipologie de baieti.
La urma urmei, mai oricine stie ca cel mai important factor in orice relatie interpersonala este proximitatea. Tine cont ca un baiat nesigur pe el are mereu tendinta sa fie posesiv, gelos si obsesiv cu personale din jurul lui din cauza ca fara aceste persoane imaginea lui de sine se destrama. In extrema opusa, un barbat adevarat traieste in primul rand pentru el si alege sa fie el insusi indiferent ca e intr-o relatie sau nu(nu joaca teatre, cum il cunosti asa il iei). Asta e o lectie pe care ar trebui sa o inveti si tu. Accepta-te asa cum esti si nu poti decat sa urci in sus de aici. Sunt sigur ca esti o persoana interesanta si complexa care te poate intriga doar printr-o simpla conversatie. Nu uita ca sunt multi baieti timizi care nu ti-au spus cat de frumoasa esti si sunt multi care, probabil, o vor face cat mai curand. Cheers!

| Bellutza02 a răspuns:

Daca tu chiar vrei ceva siropos caută pe Google, dar eu cred că mai bine ii spui ceva simplu și direct, din inima..cred că ar valora mai mult decât 1000 de cuvinte.
Eu una urăsc siroposeniile și nici bărbații nu cred că se omoară după ele, dar faci cum vrei tu.Succes. happy

| cristinatatu150 explică (pentru Bellutza02):

I-am spus ceva simplu si din inima dar degeaba. Si m-am gândit sa încerc si așa

| marcela25 a răspuns:

Eu zic sa ii scrii ce simti tu ...asa mi se pare normal