| Ancutss30 a întrebat:

Imi puteti da cateva detalii generale despre cromatica in poezii? Am nevoie de semnificatii generale, nu pe o poezie anume.

1 răspuns:
| BeardedSamurai a răspuns:

Buna, eu scriu poezii, si un pont foarte important, lasa toate aceste lucruri nu conteaza rima, masura, figuri de stil, tu trebuie sa scoti forma bruta si apoi incepi sa finisezi cu figurile de stil si asa mai departe.
Cauta in sufletul tau si scrie pe foaie.
Tu dai cromatica, tu redai tabloul in versuri prin ceea ce simti.
Dupa ce termini ce ai avut de spus fa-ti finisarile.
Cauta-te pe tine, cauta in sufletul tau, cauta-ti stilul.
Sa ai o zi placuta!
PS. Un contact daca ceri lasa-mi un mesaj si te pot ajuta.