| AngellSthefan a întrebat:

As vrea sa ii spun unei fete ca o plac. Dar nu prea am curaj. Ma puteti ajuta cu sfaturi?

Răspuns Câştigător
| sadness_8987 a răspuns:

Incearca sa faci cateva lucruri frumoase pentru ea, daca se bucura de ele si-ai sa vezi ca reactioneaza pozitiv la ceea ce ai facut, spune-i apoi ca ti la ea si c-o iubesti. Daca este indiferenta... Sau poti lua abordare directa a lui Bro, doar ca mi se pare cam exagerata.

2 răspunsuri:
| bunker a răspuns:

Depinde de relatia pe care o ai acum cu ea:tu o cunosti dar nu si invers; va stiti din priviri; sunteti amici; sunteti buni prieteni...
dar pana la urma iti recomand si eu sa-i spui, simplu si pur. daca te place si ea.big grin... daca nu. n-o sa cada cerul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci curaj sa-i spui ca o placi, alt sfat nu exista. In cel mai rau caz ea nu te place si gata, cauti alta. N-are sens sa pierzi vremea cu timiditatea, ai doar de pierdut.