| Madalina100000 a întrebat:

Hei..deci am un prieten de cam 2 luni de zile..ideea e ca nu mai simt atractia aceea pe care o simteam la inceput.el are 21 de ani. in schimb am inceput sa ma gandesc non-stop la un baiat cu 2 ani mai mare decat mine care este in liceu cu mine. pur si simplu nu vreau sa ma gandesc la el, dar nu pot sa nu ma gandesc. nu stiu ce sa fac. inima imi spune sa fiu cu cel din liceu, dar totusi cu cel de 21 de ani sunt de ceva timp ..si nu stiu cum as putea sa ma despart de el. plus ca el a inceput sa tina la mine.iar cel din liceu pare genul care se da la multe fete..in acelasi timp. daca il voi lasa pe cel de 21 de ani pentru acesta, imi este frica sa nu regret apoi, si acesta sa ma faca sa sufar avand in vedere ca se da la mai multe.dar si cel de 21 de ani a vrut sa plece in strainatate sa pentru bani si mi-a spus ca pastram relatia, dar va veni dupa un an aici..si vom vorbi doar pe facebook. ce sa fac? dau funda. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Categoric cel de 21 de ani e indicat sa stai cu el.Pana la varsta asta baietii la cam urla Hormonii in cap. dupa ce trec de ani respectivi cauta relatii se rioase cum probabil ca vrea si baiatu cu, care stai acum.El vrea ceva mai mult daca isi doreste sa plece sa munceasca pentru voi.Se gandeste la viitoru vostru si ar trebui sa apreciezi asta.E posibil sa fie mai rece poate si pentru ca e la inceput sau e o fire mai inchisa.Nu poti spune ca, cunosti suficient o persoana nici dupa un an de Relatie dar dupa o luna. Poate sa izbucneasca odata dar ai rabdare.Conteaza ca tine la tine si ca se gandeste la Viitor in care apari dupa cum observ si tu. Sfatu meu e sa iti vezi de ale tale si sa nu te mai gandesti la ala, fata de care zici tu ca simti ceva dar nu e asa.pt ala e doar atractie.asta de stai cu el e mult mai mult.Deja putem vb ca incepi sa il cunosti si depinde de tine cum iti asterni.E de datoria ta sa il faci sa fie cum vrei tu. Daca si asta iti doresti desigur!

| Madalina100000 explică (pentru Danysan):

Pai cel de 21 de ani ar avea si alte ganduri cu mine..adica nu mi-a zis acum sa se intample, dar mi-a propus sa facem dragoste. si eu am 15 ani jumate...

| Danysan a răspuns (pentru Madalina100000):

E si normal ca esti iubita lui.Nu cred ca ea asa de grav ca a adus vb de asta.E sincercu tine si aprecieaza asta.dar asta nu inseamna ca o sa te oblige sa o faci.Tu decizi cand faci asta.E mai naspa sa nu zica nimic, ca apoi sa sara pe tine cand nu te astepti.

| Madalina100000 explică (pentru Danysan):

Mi-a propus si sex oral stiind ca nu mi-am inceput viata sexuala si ca poate nu vreau sa o incep.

| buzeduulci a răspuns (pentru Madalina100000):

Desparte-te de el! va sta cu tine pana vei ceda!

8 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Cauta-l pe al treilea!

| Alcyon a răspuns:

Acum vezi de ce ti-am spus sa amani inceperea vietii sexuale? Relatiile din adolescenta nu prea tin, din cauza imaturitatii partenerilor. Ba iti place de unul, ba de altul. In felul asta, risti sa ajungi sa umbli din pat in pat si sa iei toate bolile pamantului.

| Madalina100000 explică (pentru Alcyon):

Credeti ca ar fi mai bine sa ma despart de el? din cauza faptului ca mi-a cerut asta? daca da, cum sa ma despart mai "dragut :" sa spun asa?

| Alcyon a răspuns (pentru Madalina100000):

Ai putea sa fii mai rece cu el. Sa nu-i raspunzi la telefon, sa fii mai indiferenta. In mod sigur o sa inteleaga mesajul.