| anonim_4396 a întrebat:

Hei, deci ce șanse sunt sa ramai însărcinată daca faci sex neprotejat la câteva zile după menstruație. Țin să precizez că ultima menstruație a fost în 6 aprilie a ținut 4 zile iar în data de 11 aprilie am avut contact sexual neprotejat.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate si precizate reiese ca actul sexual a fost intretinut in cea de-a 5-a zi a ciclului menstrual. In aceasta zi formarea unei sarcini se poate considera ca fiind extrem de mica spre imposibila, chiar si in cazul in care ar ajunge sperma in vagin. De asemenea daca intotdeauna toate ciclurile menstruale de pana acum, pana in prezent au avut mereu o lungime de peste 24-25 de zile se poate aprecia ca formarea sarcinii este in proportie de peste 96-97% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sansele sunt minime.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu sunt sanse de sarcina in situatia data.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sanse aproape nule. Nu ramai gravida in perioada asta.

| artemidak a răspuns:

Nu sunt șanse.

| MistocarulSRL a răspuns: