| Gabb76 a întrebat:

Daca am întreținuț contact sexual neprotejat iar a-2-a zi după amiaza mi-a venit menstruația, m-a ținut aproximativ 4 zile, cantitate destul de mare de sange cu cheagulete, Menționez ca am menstruație neregulata. Mai exista șanse sa fi ramas însărcinată?! Funda, Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU, NU, NU. In ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual adica in zilele de inainte de pornirea menstruatiei formarea unei sarcini este complet IMPOSIBILA fiindca in aceste zile NU poate exista in uter OVULUL din care sa se formeze sarcina. In aceste ultime 9-10 zile barbatul poate ejacula intotdeauna fara retinere sperma in vagin si sa se simta minunat ca nu trebuie sa intrerupa coitul inainte de ai "muri" madularul. In concluzie este IMPOSIBIL sa fii insarcinata, fapt dovedit si de menstruatia care a decurs in mod normal. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca dupa a ctul sexual ti-a venit menstruatia nu poti fi gravida.