| Rumbu a întrebat:

Hei... Deci e acest baiat care stiu ca ma place pentru ca da toate semnele adica, daca eu nu il caut ma cauta el si chestii de genul dar tot i-am dat apropouri sa faca urmtorul pas adica sa ne intalnim sau asa ceva sau sa imi spuna ceva din ce simte dar nimic. Ce sa fac? Chiar imi place de el dar nici nu sunt dispusa sa astept 5 luni pana el se hotareste sa faca urmatorul pas.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se să faci? Fă tu primul' pas, adica întreabă-l dacă vra să ieșiți undeva în oraș. Evident alege un local romantic unde sunt în mod majoritar cupluri. Ideea e cam așa:
Îi dai ideea subtil, dar evident că vrei o relație cu el. Ar trebui să sufere de autism să nu observe ceva evident.

| MidnightR a răspuns:

Lol:
Vorbesti de parca ar fi numai in interesul lui.Iti place de el, fa primul pas si gata.Ce e asa greu?

| Rumbu explică (pentru MidnightR):

LOL:evident daca asta era o varianta o faceam.Nu pot din mai multe motive plus de asta eu sunt de parare ca barbatul trebuie sa faca primul pas de asta e barbat sau

| MidnightR a răspuns (pentru Rumbu):

Atunci asteapta 5 luni dupa el.Pana la urma daca iti place, il cauti, daca nu, nu si gata.E o prostie sa astepti din partea lui sa faca primul pas.

| Rumbu explică (pentru MidnightR):

I-am propus sa ne intalnim de mai multe ori bine nu asa direct dar nu a reactionat dar s-a prins doar ca si-a gasit scuze

| UserulAnonim a răspuns:

Daca iti place de el, de ce sa nu faci tu urmatorul pas? Doar el l-a facut pe primul, interesandu-se de tine chiar daca nu-l cauti.
Nu trebuie sa faci nicio miscare deosebita, doar sa te apropii de el si sa-i dai mici semne ca-l placi. happy

| vlad234158 a răspuns:

Intreba-l tu

| Dyxless a răspuns:

Totul este simplu! Exista doua variante: poti s-a-I spui tu sau poti s-a astepti oarecare perioada pana el de decide (dar daca se teme, vei astepta foarte mult timp). In orice caz e alegerea ta si tu trebuie s-a procedezi dupa cum Iti spune inima, noi putem s-a scriem multe nebunii, dar conteaza doar propria ta parere, tu stii mai bine decit noi, cum s-a procedezi)! Succese!