| anonim_4396 a întrebat:

Deci dacă un băiat nu îți spune " te iubesc" ( mă refer chiar la iubit) asta înseamnă ca nu simte?! Sunt cu prietenul meu de 2 luni și nu mi-a zis niciodată ca mă iubește sau ce simte pentru mine și mă gândesc ca nu simte nimic și ca suntem împreună în zadar. De asemenea nu m-a felicitat cu Valentine's Day sau 8 martie, credeți ca chiar nu simte nimic pentru mine?! Când sunt cu el se comporta bine cu mine, mă îmbrățișează, ne sărutăm însă doar atât ( menționez ca nu am făcut alt ceva inafara de aceste lucruri). Știu ca suntem de puțin timp împreună și ca nu il pot numi iubit, dar vreau să știu, credeți ca ar trebui să îi spun eu prima? Sau să aștept el să îmi spuna? Poate să îl întreb eu ce simte pentru mine, ce să fac? Sunt foarte confuză. (Eu am doar 15 ani iar el 18, va rog să nu mă judecăți sau să îmi ziceți ca vrea sex și ca mă folosește, nu este genul acela de băiat, dacă ar vrea sex si-ar căuta o fata mai mare, fiindcă eu sunt conștientă de situație, și dacă o să îmi dau seamă ca vrea doar asta îl părăsesc deoarece eu nu sunt dispusă să îmi încep viață sexuală.)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
O spune când simte, la fel și tu. Poate nu este genul care să vorbească despre asta, poate îi este mai ușor să îți arate după cum ai spus că se comportă.
Poate să te felicite pentru ceva în oricare altă zi, nu este nevoie de o sărbătoare stupidă ca Valentine's day, să îți spună că te iubește sau mai știu eu ce.
Totul se face prin comunicare, fie că începi tu subiectul, fie că el... nici nu contează, nu trebuie să discuți cu noi acest subiect, nu ești într-o relație cu noi.
Dar ai și tu răbdare, nu te îngrijora...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea e daca iti spune "te iubesc", inseamna ca chiar te iubeste?

Uite, iti spun eu: te iubesc! Ce concluzie ai tras tu din intamplarea asta?

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

Kay first of all, nu il poti numi iubit dar va sarutati si imbratisati? WTF? tu macar ai citit ce ai scris? :o
Un alt lucru important de punctat, doua luni de relatie, nici macar o urare de valentine's day sau de 8 martie adica azi, se comporta bine cand e cu tine, si nici macar un simplu "te iubesc" never.Stai departe de el.
P.S. cand noi stam cu fete doar pentru sex cautam de alea mici si proaste ca nu se prind, alea mari sunt experimentate, alea te cauta pe tine nu le cauti tu pe ele. Crezi ca esti stapana pe situatie dar nu esti, ai grija :*

| keepcalm99 a răspuns:

..nici el nu stie ce vrea.