| dragonu3 a întrebat:

Hei! Deci sunt baiat si sunt clasa a 10-a, nu am avut nici o prietena pana acum! Dar de cand a inceput scoala m-am indragostit de o colega de clasa. Nici ea nu a avut nici un prieten si e o fata cuminte adica nici nu accepta sa fie tinuta in brate de un baiat.Ce as putea sa vorbesc cu ea sa o conving ca o iubesc. De zis i-am zis dar nu ma crede sau cel putin asa cred. Luni vreau sa vorbesc cu ea sa o intreb daca vrea sa fim impreuna si etc si amd, si as vrea niste sfaturi, niste gesturi sau orice altceva care sa ma ajute sa fiu cu ea. Sunt dispus sa fac orice; sunt mai tupeist de felul meu.

Răspuns Câştigător
| TheDarkCristi a răspuns:

Salut! Studiez psihologia.O placi mult? Fi ca ea! Găsești subiecte comune, stabilește un raport, adică când e vesela, fi si tu! Cand e trista, arată-ți dezamăgirea! O sa-ti spun un secret.Omul mereu se îndrăgostește de o persoana ca el.Si de cine ne place noua? De noi! Asa ca încearcă sa fi ca ea, imita tonalitatea vocii, imita expresiile fetei, imita gesturile corpului.Desigur,intr-un mod subtil. Daca își va da seama va crede ca razi de ea.De exemplubig grinacă ea se joaca cu parul cu mâna dreapta, peste 30 de secunde fa ceva cu mâna dreapta.La vedere. Dupa câteva Mișcării speciale,psiholgii o numesc Arta Aikido,inconștientul ei te va place,așa ca,fără sa știe ea,in partea conștienta, te va place, deoarece esti ca ea. Vorbeste lucruri comune, dacă ii place știința, vorbeste despre stingă. Sper ca nu te-am încurcat.Bafta! Pentru mai multe sfaturi? da-mi add.Salut.

| RAY a răspuns (pentru TheDarkCristi):

Nu e adevarat nu stiu ce specializari ai tu dar persoanele false le putem detecta usor nu iubim persoanele care sunt langa noi atunc nu arexista freindzone, de atractie sexuala ai auzit? de masculul alfa? spui ca esti medic, faza cu mana dreapta o aiureala de fapt contactul vizual poate sa determine un zambet

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E doar atractie fizica sexuala atat in viitor o sa imi dai dreptate, in primul rand nu fi obsedat de ea,disperat nu ne plac persoanele care ne invadeaza spatiul nostru intim in al dolea rand daca nu e atractia aia chimica fizica nu e nimic adica daca nu te place la fizic zero sanse sa fie iubita ta, fetele de varsta ta pun foarte mare accent pe fizic, baiatul popular din clasa voastra acel mascul alfa e placut de toate, degeaba ai tupeu daca fata nu te place, eu in locul tau mas apuca de invatat si de culturism si as citit o carte despre dezvoltarea ta ca persoana, repet unde nu e atractie nu e nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mai ușor cu iubitul că mai e mult până acolo. mai întâi încearcă să te apropii cât mai mult de ea, dă-i niște semne că o placi, dacă vezi că e reciproc, pune-i și acea întrebare.

| AlexMilea2000 a răspuns:

Daca vrei o relatie cu cineva nu o poti avea intr-o zi, adica luni.Pot spune ca degeaba iti place de ea daca aces lucru nu e reciproc. Ofera-i niste semne prin care sa ii arati, subtil, ca iti place de ea si asteapta sa vezi ce reactie are. Daca realizezi ca ii place de tine ....succes.Totusi,ai rabdare!