| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hei doamnelor, cum reactionati atunci cand voi si sotul locuiti cu parintii lui in apartamentul lor pentru ca nu aveti bani de chirie, de casa nu mai spun si stati la mila lor, iar soacra in fiecare dimineata va scoate ochii ca nu ii pregatiti micul dejun la sotul vostru si ca il lasati sa plece nemancat la lucru. Cum gestionati?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Sotia mea i-a spus mamei mele ca in fiecare dimineata imi serveste micul dejun in pat si ca imi plac atat de mult midiile ca acum 5 minute i-am lins toata midia, incantat de micul dejun.
Si i-a spus ca daca nu crede, poate sa guste si ea, la care mama s-a enervat fara motiv

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Cat de prost ai putea sa castigi de nu iti permiti o chirie?
Eu stau singura si nu mi se par cheltuielile mari si nici salariu de director nu am, in doi e mult mai simplu.
Cea mai mare prostie sa stai cu oricine din famile, fie parinte sau frate/sora, matusa verisori etc. Plus ca in relatie sunteti doi, nu unul, si-a luat sotie nu menajera.

| Violleta2022 a răspuns:

As ruga-o frumos sa pregateasca soacra micul dejun pentru toti din casa, daca tot este casnica si are timp liber atat de mult.
Intotdeauna am fost o buna diplomata si nu am reusit niciodata sa-mi supar soacra, dimpotriva, am facut-o sa ne ajute chiar si atunci cand nu i-am cerut.

Eu una am muncit toata viata si ne-am impartit intotdeauna treburile cu sotul, inclusiv cine este liber dimineata sa gateasca micul dejun, sa faca pachetele cu mancare pentru scoala copiilro sau servici samd.
Spre norocul meu, nu am locuit niciodata cu soacra happy

| Eireann a răspuns:

El nu are maini sa faca daca ii este foame? In plus eu plec la servici uneori la 6 dimineata, unori ajung acasa la 8 dimineata dupa o tura de noapte, etc. Fac cafea, in rest fiecare e pe cont propriu.
Si nu ma marit cu un barbat sa stau cu parintii (ai lui sau ai mei) in casa.