| Awam9abla a întrebat:

Hei! Eu și iubitul meu am încercat de două ori sa facem dragoste dar nu prea ne-a ieșit... Eu sunt virgină și el la fel, nu ne pricepem asa tare, însă mereu când intra în mine mă durea INGROZITOR și prima dată l-am oprit pentru că nu mai suportam durerea, iar apoi pentru că a reușit să intre puțin încât să îmi curgă sânge, insa nu a rupt himenul. Dar problema e că a curs foarte mult încât nu am mai putut continua. Așa mult sânge trebuie să curgă? A curs și a doua zi puțin. De ce se întâmplă totul așa greu? Îmi imaginam o noapte unică însă se pare că până scap eu de himen trebuie multe nopți, nu una și nu îmi place... de fiecare data când el incerca sa intre eu mă încordam și îl împingeam ca sa nu mai împingă. Vreun sfat? E firesc să ne fie așa greu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in principal intrebarea ta se refera mai mult la perioada imediat urmatoare sexului de dezvirginare, trebuie sa stii ca deseori si mai ales in cazul fetelor care inainte de sexul de dezvirginare nu au practicat masturbarea intravaginala, nici macar "degetica", de obicei din acest motiv dezvirginarea este foarte dureroasa sau chiar cu totul imposibil de suportat durerea. De asemenea cam intotdeauna dupa dezvirginare, se instaleaza o stare de disconfort accentuat si generalizat in zona inferioara a abdomenului care poate dura mai multe zile sau saptamani. Sangerarea excesiva s-a datorat faptului ca himenul tau a avut o structura mai robusta, mai groasa fiind si foarte bine vascularizata si prin ruperea pielitei pe langa vasele capilare s-au rupt si vase de sange mai grase cu aport mai mare de sange, ceea ce a provocat o mini hemoragie. Durerea uneori insuportabila la prima incercare de penetrare se datoreaza faptului ca muschii care constituie vaginul sunt supusi unei intinderi bruste si exagerate peste limita lor de alungire, care este cu atat mai mare cu cat penisul este mai gros. Structural, vaginul este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari care au o anumita lungime bine definita. Lungimea fibrelor musculare nu poate fi modificata usor si rapid, indiferent de lungimea preludiul ca timp, de modul in care este executat, de lubrifiantul folosit si gradul de relaxare a femeii. Lungimea fibrelor musculare din constitutia vaginului va ramane practic nemodificata ca lungime, asa ca din acest motiv canalul vaginal ramane inca destul de mult timp dupa dezvirginare la fel de stramt si la fel de greu de patruns si in cazul urmatoarelor contacte sexuale. In momentul in care penisul intra fortat in acel canal stramt al vaginului, muschii fiind intinsi peste limita lor in mod brutal, se produce intotdeauna senzatia de durere in loc de placere si satisfactie. In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica se produce mai mult timp, va provoca mereu/intotdeauna febra musculara, exact la fel ca si cea care apare in cazul unui antrenament intens si de durata fara o incalzire prealabila. Numai dupa ce intinderea fibrelor musculare la o lungime bine definita este realizata, doar in acel moment canalul vaginal va ajunge la o largime egala cu grosimea penisului, care ulterior se mentine si ramane definitiva, nemodificata, dar acest lucru se produce numai dupa o anumita perioada de timp. Din acest motiv dupa sexul de dezvirginare se constata ca urmatoarele cateva acte sexuale, al caror numar este imposibil de anticipat, la inceput vor fi uneori foarte dureroase, insa cu timpul treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea. Mai ales la inceput, dupa dezvirginarea ta mai putin reusita, singura solutie cu adevarat eficienta o poate reprezenta cunilitia combinata cu o masturbare realizata printr-o "degetica" mai lunga poate chiar mai energica, dar efectuata cu tandrete inainte de inceperea penetrarii propriu zise. De obicei pentru a nu agrava si amplifica durerea aparuta dupa sexul de dezvirginare, este necesara o perioada de circa 6-7 zile de pauza/repaus in care sa se efectueze doar jocuri sexuale, cum ar fi petting-ul, insa fara penetrare. De obicei urmatoarele acte sexuale imposibil de precizat numarul lor (5-10 sau si mai multe) vor fi dureroase insa in mod diferit. Disconfortul produs de sex se va diminua treptat pe parcursul primelor saptamani de activitate sexuala. Perioada si gradul de disconfort resimtit dupa dezvirginare depinde atat de conformatia si dimensiunea vaginului, de dotarea partenerului de sex cat si de tandretea, si finetea cu care acesta actioneaza de fiecare data. Multa sanatate!

| Awam9abla explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult! Tare mi-e teamă pentru dățile viitoare... La ultima încercare el tot nu putea să între și se declanșa o altă sângerare, semn că himenul probabil încă nu s-a rupt complet.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a curs sange in urma penetrarii inseamna ca s-a rupt himenul, deci nu mai esti virgina.

| Awam9abla explică (pentru Emilian65):

Pai si cum explici ca după asta a încercat sa intre din nou și mă durea la fel de tare și începuse din nou sa curgă sânge? Simțeam ca încă e bariera aia acolo pe care o forța și cred că încă e, că apoi am abandonat orice gând.

| ibaal a răspuns:

Nimic nu e usor laughing
preludiu lung,tu sa fii cat mai relaxata.
Clar nu este asa placut,nici prima data, nici cateva seri dupa...
Ca la nastere,dupa ce nasti, uiti de durere, pare usor, dar, cand esti "in fapt" turbezi.
Durerea nu este la fel pentru toate femeile!
Sper ca n-ai 12 anilaughing ca poate si de-aia te doare!

Important este sa stai relaxata, lubrifiata bine...si restul va fi istorielaughing

| Awam9abla explică (pentru ibaal):

N-am 12 rolling on the floor am 20 happy

| Badboi a răspuns (pentru Awam9abla):

Iubita mea are 19. și mi-e frica că ar putea durea-o la cum o știu pe ea. Nici ea nu se masturbezaza

| Awam9abla explică (pentru Badboi):

Păi o va durea...să ai grijă, să nu fii brutal.

| Badboi a răspuns (pentru Awam9abla):

Gezz.

| Mister123Jesus a răspuns:

Virgina la 20? Ce ma? Serios? Adica serios?

| Awam9abla explică (pentru Mister123Jesus):

Ce te miri așa? N-am vrut să am preocupări de genul până acum

| Mister123Jesus a răspuns (pentru Awam9abla):

Gata...nu ma mir. Ma minunez ca asta chiar e cv unic.
Daca ar fi ca tine toate fetele versul parazitii s.ar pierde: 20 de femei de 20 de anilaughing.