| CristiZzz a întrebat:

Hei hei laughing treaba e urmatoarea : au fost multe faze cand prietena mea nu a putut sa fie langa mine (nu au lasat-o parintii asa mi-a spus), in toate vacantele de la inceputul anului scolar pana acuma. si fazele astea s-au adunat si ma afecteaza din ce in ce mai tare. Acum ea nu poate fi langa mine intr-o zi importanta si m-am suparat tare cand am aflat. Eu chiar nu stiu ce sa mai fac, mi s-a taiat cheful de situatia asta. ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ea nu a putut veni, atunci mergi tu la ea. Si parca baiatul se duce dupa fata, si nu invers.

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Du-te tu la ea

| CristiZzz explică (pentru neutrino):

Ai inteles gresit sau nu m-am exprimat eu bine. vezi tu eu ma duc pe la discoteca, restaurante etc. pe prietena parintii nu o lasa(asa imi zice ea) sa iasa cu mine sau sa stam o zi intreaga in vacante intelegi tu. in fiecare vacanta pe ea nu a lasat-o sa vina in oras la mine(ea sta la 5-8km distanta si nu e problema ca pot sa ma duc sa o iau...) si treaba e ca eu am inghitit nu am zis nimic de toate fazele astea ca o inteleg dar am si eu rabdarea mea si m-am cam saturat.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Vechea poveste cu parintii.
Mda.Pe acest plan nu m-am descurcat bine niciodata.Tot timpul aveau ceva de obiectat la adresa mea.
pfff straight face
Da mai multe informatii.Sunteti din orase diferite, distanta e mare, sunteti din acelasi oras, despre ce e vorba mai exact?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru CristiZzz):

Acum am inteles.Varsta voastra?

| CristiZzz explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Mor cand intrebati laughing)) 18-17/eu-ea

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru CristiZzz):

Aha.Trebuie sa te duci la ea acasa.Vino cu propunerea asta.Probabil vor sa te cunoasa ai ei.Cu siguranta vor sa vada ce e de capul tau.
Daca vor acepta aceasta intrunire sa fii atent la anumite lucruri.
Cum ar fi:
-sa nu fumezi de fata cu ei;
-sa nu te duci beat;
-sa nu te faci pe acolo de ras;
-sa nu faci poante de prost gust;
-sa nu intri in anumite discutii ''capcana'' ce vor sa vada cum gandesti in anumite situatii;
-sa fii respectuos cu toti din familia respectiva;
-sa fii atent la masa.Trebuie sa manaci civilizat si tot.
Asta ar arata ca ti-a placut mancarea si mama fetei se pricepe la gatit.Un punct in plus pentru tine;
-sa vorbesti frumos asta e clar. Fara jargon.
-da cerceii jos daca ai.Imbraca-te cu maneci lungi sa nu se vada tatuajele;
-imbraca-te elegant;
-e bine sa te duci cu mici cadouri pentru fiecare.Un vin bun pentru tata(te sfatuiesc sa nu iei din astea ieftine) big grin si un cadou ceva pentru mama.Un parfum, habar n-am.Si flori pentru fata clar;

Astea nu trebuie respectate intocmai.Dar ca si idee trebuie sa fii atent la aspectele astea.

| sofisis a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Astea le-ai invatat pe pielea ta? laughing Pai cred si eu ca nu te placeau domnii parinti. tongue

On topic : cred ca parintii isi fac griji ca daca petrece prea mult timp cu tine o corupi si isi incepe viata sexuala, se lasa de scoala etc. Incearca sa te cunosti cu ei.
La 17 ani totusi sa nu poti sa pui cat de cat piciorul in prag, macar in vacante...e cam aiurea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru sofisis):

Cateva da le-am patit laughing

| everythingwillbeokayx3 a răspuns:

Problema cu parintii, vesnica problema, trecui si eu prin asta laughing straight face Probabil e genul de fata in care, parintii nu au incredere, sau cine stie..si la mine este faza la fel, cu distanta, dar si prima.e destul de greu.dar incearca sa te duci tu la ea sa o iei, sa o scoti la un suc thinking