| UnicornMaiaXD a întrebat:

Am nevoie urgenta de sfaturile voastre! Să vă spun:
La începutul anului scolar a venit o fata noua. Eram prietene bune! Dar...am aflat de la cea mai bună prietenă a mea ca ea înainte să ajung la școală se punea cu fundul pe banca mea. Eu nu m-am supărat dar a doua zi mi-a rupt banca intenționat si cel mai rău lucru mi-a întors prietena și colega de banca împotriva mea. Dar nu cred că acea colega îmi era prietena dacă s-a lăsat manipulată, nu? Și ajunsă acasă acea colega de banca s-a luat de mine pe fb. Dar m-a jignit în ultimul fel! Acel cuvânt urât scar--. Mda și aș vrea să îi cam fac si eu ei același lucru dar sa acționez cu cap! Dau funda si fara morală va rog! Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| NellieLovett a răspuns:

Telenovele de primara...

| nothinginteresting a răspuns:

De ce spui că vrei să îi faci același lucru, dar în același timp să acționezi cu cap?
Eu cred că ar trebui să o lași în pace și pe ea și pe fosta ta prietenă.
propun să crezi în karma și să-ți trăiești viața în continuare fără a te gândi la răzbunare (sau ce ar vrea să fie ce vrei tu să-i faci tipei, e prostesc)

| Gabriela11elena10balota2004 a răspuns:

Spune-i ca nu te cobori la nivelul ei! Bate-o (daca ai curaj) si nu stiu fa-i si tu ceva urat!