| Lalala a întrebat:

Am si eu o problemastraight face

acum vreo 2 saptamana am aflat ca baiatul d care imi place ma place si el
mi. a marturisit si el asta
dar acum 3 zile ne.am certat pentru ca o prietena de. a mea s. a suparat pe el [deparca am eu vreo vina]
ieri a sunat. o pe fata aia si a zis ca el de fapt nu era suparat pe mine si ca a facut asa ca sa vad eu ca nu numai prietena mea stie sa faca faze naspa[din nou, ce treaba am eu cu fazele naspa care le face eacrying]
si i. a zis acelei fete ca nu poate sa fie cu mine da nu stie dc...straight facecryingstraight face(yawn((
eu vreau sa fiu cu el, si el vrea dar nu poate acumstraight facedc oare?
eu acum stau si astept sa ii vina mintea la cap si sa ma intrebe daca vreau sa ma comb cu el dar el e si timidstraight facesi ii este rusine sa ma intrebestraight facecryingm.am saturat sa tot asteptstraight face

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai fa tu primul pas, du-te si marturisestei (din nou) ca iti place de el f mult si ca vrei sa fi cu el si ca tu nu ai nicio treaba cu acea fata cu figuri si ce are ea... Spune-i sa o lase pe ea deoparte si sa deschida ochii cat de nebuna esti tu dupa el. Fai niste declaratii siropoase si nu o sa regreti dupa... Daca zici ca e timid sigur nu va veni el prea curand, poate atunci cand tu te-ai saturat sa astepti si iti gasesti pe altcineva si atunci nu mai vrei tu sa fi cu el. Oricum ce a facut el a focuto din timiditate (prostie), cand estii timid nu mai gandesti prea bine. Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzz

| madycumada a răspuns:

Bunahappy!
Incearca sa faci tu primultpas. Da-te pe langa el sau daca esti destul de curajoasa, intreba-l tu. Poate pare ciudat, dar nu este. ( parerea mea). Nu astepta sati se serveasca totul pe tava, fii mai cu tupeu.happy

| ioηelα a răspuns:

Vaai. intr-o situatie de genu` sunt si eu. straight face
deci. eu am fost cu un baiat timp de 2 luni.(pana inainte de vacanta de iarna). nu ne certasem niciodata si parca eram facuti unul pentru altul. el imi facea tot felul de declaratii. si il adoram. cand a venit vacanta aia de 3 saptamana sau cate au fost. nu am putut sa be vedem pentru ca el nu era din oras. si cand a inceput din nou scoala(el fiind in clasa cu mine.) nu m`a bagat in seama deloc. si ca sa scurtez. ne-am despartit. la vreo 3 zile dupa asta. el incepuse din nou sa se uite la mine. sa se bage in seama cu mine. si apoi o prietena de`a mea l-a intrebat daca ma mai iubeste si a zis ca da. si fata aia a zis ca de ce nu vrea sa ne impacam. si el a raspuns ceva gen : "nu acum." sau "nu pot acum". si eu... LA FEL ca tine nu stiu de ce a zis asta.
si totusi cred ca vrea sa para dur. sa nu para afectat. sa nu arate ca ii pare rau de ceea ce a facut. de aceea cred ca zice ca nu acum. eu te sfatuiesc sa incerci sa pari indiferenta si sa nu ii mai dai atentie.ptr ca la mine asta da rezultate.
vezi ce faci, sper ca ti-am fost de ajutor. fundita? puppy dog eyes
te pup :* pa`pa!