| AEJ35 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu nevoie de un sfat...

Îmi place de un baiat de la mine din clasa de la începutul anului. M-am împrietenit cu el si m-am apropriat foarte mult de el. Toate bune si frumoase, pâna când am aflat ca el s-a cuplat cu o fata pe care o placea înca de anul trecut. În fine, nu m-am departat de el, dar am lasat-o mai moale. Si tot asa pâna când, o foarte buna prietena, l-a întrebat ce parere are despre mine, cât la suta ma place, etc...Si ma rog, raspunsul lui la întrebare a fost ca ar fi cu mine daca nu ar fi cu prietena lui actuala! M-am bucurat enorm, dar nu m-am bagat în relatia lor. Luni, când am mers la scoala, el s-a comportat mult mai frumoas cu mine decât de obicei(nu ca nu s-ar fi comportat frumos cu mine si pâna atunci!) si de atunci suntem într-o foarte buna relatie(de prietenie). Ma rog, miercurea asta, el statea suparat, pe podea, sprijinit de un stâlp. M-am dus si l-am întrebat de ce este suparat. Mi-a spus ca este din cauza prietenei lui, ca el crede ca ea si-a gasit pe altcineva, ca s-au departat foarte mult(ceea ce este adevarat) etc...Joi, o prietena i-a spus ca a vazut-o pe iubita lui cum se dadea la un coleg. El nu a crezut-o si chiar i-a si dat o palma. Vineri, când eram la sport, iubita lui s-a îmbratisat cu acelasi coleg, însa el, din nou, nu a vazut-o. Întrebarea e urmatoarea: Credeti ca daca-i zic ca am vazut-o pe iubita lui cum s-a îmbratisat cu colegul nostru, va crede ca vreau sa-i stric relatia si nu va mai fi asa atasat de mine?

P.S: El are reactii diferite! De exempul: când o prietena îi spune ca o fata îl place, nu o crede. Când îi zic eu, ma crede. Si trebuie sa mentionez si ca în grupul de prieteni "fete" am ramas numai eu si iubita lui.

Răspuns Câştigător
| Allisson a răspuns:

Mama ce poveste romantica,Nu te baga mai bine,o sa inteleaga gresit,poti sa-i spui asta in asa mod,intreaba-l de ce a lovit-o pe fata aia daca ea spune adevarul si spune-i ca si tu ai vazut-o,dar dupa asta nu stiu ce relatii vei avea cu el,incearca sal linistesti si priviti un film impreuna,ca prieteni,sigur dupa film va fi ceva mai mult. Ajuta-l.dar tot odata nu incerca deloc sai desparti, daca soarta e sa fiti impreuna, asa va fi, totl la timpul lui...♥♥♥Fa-l sa se indragosteasca de tine, vb cu altcineva....sau mai bine nu.o sa zica ca toate prietenele lui se duk la altii, schimba ceva la tine ca sa observe.

iti urez succes...♥

FUNDA?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu conteaza ce vei face pentru ca voi doi nu o sa aveti o relatie de lunga durata. E posibil sa aveti o incercare nereusita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii zici sunt 2 sfarituri aici:
1 ) iti da una
2 ) te va crede, dar peste o saptamana o luna un an, cand o sa te dai la el si o sa vrei sa fiti impreuna o sa zica, ca de aia iai spus de ex a lui si nu o sa mai te vrea.
Lasal sa vada singur ce piti are la usa si dupa cand va fi in depresie incearca sa-l ajuti, el o sa aprecieze asta si poate te alegi cu el ( desigur daca nu-i demonstrezi dupa ca nu esti la fel ca aia )

| TuRneR01 a răspuns:

Lasa-l pe baiat sa vada si singur in ce s-a bagat. Sa nu zica ca vrei sa-i strici relatia. Lasal sa descopere singur.

| soricelulRulz a răspuns:

Pai depinde in ce stare e, daca spui ca de obicei te crede, te va crede si de aceasta data, dar trebuie sa o spui mai delicat si sa ii precizezci ca nu o spui din rautate, ca nu vrei sa ii strici relatia, si poti sa mai bagi de la tine gen "o fac doar pentru binele tau, vreau sa stiu cate merita persoana care o ai laga tine " linguseli de genu, te-ai prins tu. Bafta

| Allisson a răspuns:

Merci pentru funda♥...ai rezolvat problema cu prietenul tau?'')

| YO007 a răspuns:

Cred ca mai bine pentru toti ar fi sa-i lasi sa-si rezolve singuri problemele. Daca ii spui "prietenului" tau de iubita lui, va crede ca incerci sa-i desparti si se va indeparta de tine! bafta, asteapta sa se desparta ei, oricum din cate ai spus, relatia lor nu va mai dura foarte mult!