| Villy09 a întrebat:

Intrebare pentru baieti.Cum v-ati simti sau cum ati reactiona daca ati merge intr-un club cu iubita, ati dansa cu ea s-ar duce la baie si cand s-ar intoarce...ei, asa am patit eu.Totul ok,zice ca are nevoie la baie, se duce cu cateva prietene si cand se intoarce, un coleg de-al ei, cel care mi-a fost cel mai bun prieten acum vreo 3-4 ani dar cu care nu am nimic personal,doar ca nu mai vorbim ii spune sa danseze cu ea.N-a refuzat,ceea ce m-a deranjat mult,a dansat foarte putin cu el, stiu, dar eu nu suport cand vad ca fac altii miscari asa pe langa ea, ca incearca sa o atinga sau lucruri de genul.Stiti cum e, iti misti mainile pe langa ea, toate cele. Dupa am stat suparat chiar daca dansam impreuna si ma tot saurta,chiar daca ador buzele ei, nu imi trece asa numai cu de astea.Eu unul m-am simtit prost ca era si langa mine si ala a tras-o cand sa vina de la baie,sunt o fire foarte geloasa dar va intreb pe voi,cum v-ati fi simtit si ce ati fi facut? Cand am mers acasa ne-am cam certat pe tema asta,a spus ca e doar un dans,ca nu stiu ce, si am zis ca bine, dar de ce nu spune ca s-a intamplat dar nu o sa se mai intample? Si mi-a raspuns ironic ca o sa se intample non stop, ca vai...( are prostul obicei sa fie ironica cand nu trebuie si asta ma doare ).

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E doar un dans, nu ai nici un motiv sa te superi si in nici un caz nu ai voie sa-i reprosezi. gelozia este o boala grea, dar pastreaz-o pentru tine, nu iti incarca prietena cu reprosuri inutile. E normal sa danseze si cu alti barbati, nu e nimic rau in asta, nu e nici o problema la ea. Tu ai o problema, dar un psihlog te poate ajuta. Insa nu-i mai reprosa ei problema ta, este urat sa o incarci pe ea cu vini imaginare.

| darrio2007 a răspuns:

Esti foarte gelos si posesiv.Incearca sa te dezbari de aceste obiceiuri.Ca nu va aduce nimic bun in viata ta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu te inteleg si mai ales ca ai spus ca esti prost. O fapta recunoscuta este pe jumatate iertata. Un dan cu cineva nu presupune nimic. Este adevarat ca daca acela face gesturi indecente si ea putea sa plece de la dans> De aci si pana la asta ca mutul cand ea te dragaleste este mult. Revizuieste-ti atitudnea!

| bogz a răspuns:

Vorbeste cu jegosul respectiv si fu'e-i o bataie.

| RAY a răspuns:

Villy09 baza unei relati este increderea,ca oxigenul pentru noi asa e si asta,daca nu ai incredere in ea ce sens are sa stai cu ea? tu ai incredere in ea ca te iubeste cu adevarat atunci nu fi paranoic si calmeaza-te sau laso, e viata ta, da isi spun cu gelozia nu merge, e ca cainele il ti in lant o vreme apoi va fugi cand va putea atunci ce faci? nu mai bine vezi inca o data ce tip de fata e, oare merita iubirea ta? e ea ceea ce vrei? daca nu, de ce stai cu ea?

| anonimg a răspuns:

Tu esti de vina. Ce cauti sa fii impreuna cu o fata cu care nu te intelegi? Si mai ales cu una usuratica care danseaza cu altii?
Mai mult decat atat, cluburile sunt facute pentru oameni usuratici; tu dar, ce cauti in astfel de locuri? Daca vrei o relatie frumoasa, atunci cauta o fata de caracter; fii si tu un baiat cu principii daca vrei sa ai parte de o fata cu principii.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Esti paranoic de jelos, femeie nu e bun, care sa o tii legata dupa tine

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Lasa gelozia de-o parte. Cu cat ii interzici ceva, cu atat mai mult va vrea acel ceva, cel putin asa e in cazul meu.
Mai bine ii lasi lbertate, despre care tu sa stii.
Mai bine o vezi cand danseaza cu el, decat sa danseze pe ascuns.winking

| adryang78 a răspuns:

Dupa intrebarea ta imi dau seama ca esti adolescent. Mi-as dori si eu sa mai fiu la varsta asta frumoasa, dar nu se poate.
In fine, accepta sfatul unuia mai "in varsta" (am 36 de ani) si insurat. Prefa-te ca nu iti pasa, fa-o sa nu fie sigura de sentimentele tale, sa se intrebe mereu daca tii la ea sau nu. Nu-ti oferi sufletul pe tava.
Nu o ignora total, pentru ca o vei pierde. In schimb, tine-o mereu in nesiguranta, sa nu stie ce sa creada: o iubesti sau nu? Asta o va face curioasa, o va tine in priza si se va teme sa nu te piarda.
Bafta!
P.S. Sunt 5 femei la 1 barbat pe lumea asta... Deci, ai de unde alege.

| NameHarris a răspuns:

Sincer eu nu-i am treab ca danseaza cu prieteni de ai ei sau de ai meihappy dar sa-ti tie mainile acasa nu pe curu eilaughing) mai incearca si ei sa ii puna mana pe fund dar am observat canu ii lasawinking trebuie sa aiba un bun simtwinking laughing si sunt cu ea de o saptamnalaughing)

| Villy09 explică (pentru NameHarris):

Ma pregateam sa te intreb cum rezisti, pana sa vad ca sunteti de o saptamana impreunawinking

| sweetangels a răspuns:

Si eu am patit la fel cand mergeam in club sau la zile de nastere, la majorate ma chemau prieteni sau colegi la dans si eu REFUZAM ca gagicul era gelos asa ca daca ai trecut peste dansul ei tipa e norocoasa ca te are si faza ca si-a permis sa mai fie si ironica stiind ca te va rani cu vorbe de data asta mi se pare nesimtire, nu stiu eu m-as gandi serios la alta mai cu creier nu una care stie doar sa tachineze.

| MeddyMaddy a răspuns:

E doar un dans, dar nu vrei sa stea lipita de tine tot timpul, stai calm.

| DoarSteff a răspuns:

Omule eu te inteleg (sunt exact la fel) dar iti zic un lucru. Esti foarte sensibil si gelos, dar serios n-ar trebui sa fii asa suparat ca prietena ta danseaza si cu altcineva mai ales daca o face putin (asa cum ai zis). Eu dac-as fi fost in locu' tau i-as fi rupt capu' aluia, oricum crede-ma ca n-ai de ce sa te superi, adica ce? il saruta pe el? hmm? Doar ca asa se face, nu e frumos sa refuzi un dans, nah si daca i-ar fi placut compania lui ar mai fi dansat nu crezi? Eu iti zic sa fii barbat in pana mea, sa treci peste, ca doar n-o fi sfarsitul lumii acum. Eu cred ca ce nu te omoara pur si simplu te face mai... Ciudat. BAFTA.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarSteff a răspuns (pentru TuDorEL96):

Heath Ledger aka Joker my friend happy

Răspuns utilizator avertizat
| DoarSteff a răspuns (pentru TuDorEL96):

Te rog, nu ma fa sa-l tradez pe WhYS0seriouS pentru tine, te rog, chiar nu vreau asta... laughing)))) rolling on the floor)))) laughing)))

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns:

Cu gelozia ta o sa ajungi sa o pierzi incearca sa ii oferi libertate nu sa o controlezi la ori ce pas

| manu_3802 a răspuns:

Da stiu ce spui dar oricum ea pe tine te are in vizor asa ca treci peste asta deoarece daca acum ii vei atrage atentia, ea iti va spune ca nu e legata de tine si asa poate duce la o cearta si chiar la o despartire.Asa ca las-o balta ca daca vroia sa fie cu ala ...era. Intotdeauna trebuie sa te gandesti de doua ori inainte de a-i spune ceva unei femei.Bafta