| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Imi place foarte mult de o fata. Este superba,are niste ochi superbi, un zambet din ala care te duce direct in coma dragostei. O iubesc la nebunie. Nu stiu daca ma place si ea. Este cu mine in clasa de un an si ceva. O cunosc destul de bine (zic eu)... As vrea sa fiu cu ea impreuna. Ea vorbeste cu mine decat in ore ca in pauze sta numai cu prietena ei buna care este tot colega cu mine sau se duce la un prieten bun,doar un prieten (zice ea) si tot se gadila,o tine in brate o pupa pe obraz dar eu nu cred ca sunt indragostiti. de fiecare data cand ii fac un compliment ex: ce ochi superbi ai, ce piele fina ai etc. Vine cu un argument,, stiam" sau,,mersi" cu o voce dinaia de,, hai lasa-ma in pace". Uneori imi pune intrebari de genu,, daca m-am despartit de un baiat si el tot nu ma lasa in pace ce inseamna" la care eu ii zic" inseamna ca inca te place" si incepe sa rada cu un ras din ala pitzigaiat. Nu ma pot abtine si din cand in cand o mai ciup de fund sau o apuc de sani si imi da cate o palma dinaia de vad stele verzi. Spuneti-mi si mie cum sa ii zic ca o plac. Sa ii zic direct sau cum ca nu stiu. Credetima ca sunt mort dupa ea si nu stiu ce sa mai fac. Ca nu vreau sa mi-o ia altcineva. Spuneti-mi un plan care sa mearga va rog din inima.

4 răspunsuri:
| MicSiRau a răspuns:

Frate,daca ea nu e atrasa de tine te poti da si cu capul de pereti, lasa gesturile astea imature gen ciupitul de fund si trasul de tate, astea sunt gesturi care sigur nu te vor apropia de ea. daca nu e interesata de tine e greu sa o faci sa te placa, ea probabil vrea baieti mai maturi care sa stie sa se comporte cu o fata. In orice caz cu totii trecem prin astfel de momente cu indragostitul dar iti va trece. Un mic sfat care ai putea sa il incerci ar fi sa te schimbi putin, modul tau de a fii de a te purta gen : haine/freza/sa filosesti parfumlaughing / sa fii mai indiferent chiar daca esti mort dupa ea nu trebuie sa ii arati treaba asta pentru ca ai fii ca si restul baietilor iar ea e plictisita de genul asta. Parerea mea happy si nu in ultimul rand dupa ce te schimbi putin din "obsedatul"care erai o poti invita undevawinking

| Eduarrdinno a răspuns (pentru MicSiRau):

Bun sfat. O sa-l pun in practica. Mersi. Daca merge iti dau funda!

| gabriel970 a răspuns:

Mai frate cam aceeasi situatie.bine trec direct la subiect:spune-i direct, eu asa am facut si...am aflat ca ma place

| Alexandra2604 a răspuns:

Daca o cunosti bine inseamna ca stii ce ii place. Daca ii place sa vada filme invit-o la un film. Daca ii place sa se plimbe invit-o in parc... ceva de genu. Si mai departe vedeti voi...