| BlackEyedGirl a întrebat:

Am din nou nevoie de ajutorul vostru... E un baiat in clasa cu care ma inteleg foarte bine, suntem foarte buni prieteni (asta inseamna ca nu simt nimic pentru el decat simpla amicitie) si mie imi place de cel mai bun prieten al lui. Acum vreo 2 saptamani, prietenul meu cel mai bun a aflat de cine imi place si de atunci se poarta foarte ciudat cu mine, ma tot tachineaza imi ia lucrurile din fata, nu ma mai lasa in pace, ma gadila, imi ia pixul de fiecare data cand il am in mana si multe altele... Dar se poarta asa din clipa in care a aflat ca imi place de cel mai bun prieten al lui, pana atunci nu aveam nici un fel de probleme.
Si acum sa vorbesc despre baiatul pe care il plac: nu stiu daca stie ce simt pentru el, dar cred ca are o oarecare idee. De cateva saptamani vorbeste mai mult cu mine, se baga mai mult in seama si ma ajuta cu anumite lucruri chiar daca ii cer sau nu. Pana acum el nici nu ma baga in seama, se purta mai indiferent, nu stiu cum sa spun... in orice caz s-a schimbat radical fata de mine in cateva saptamani.
Si acum intrebarile mele ar fi: de ce credeti ca s-a schimbat colegul meu (cel cu care ma inteleg bine) atat de mult si de ce reactioneaza asa? Si a doua intrebare, credeti ca tipul pe care il plac simte ceva pentru mine?batting eyelashes (apropo, sunt clasa a 10-a daca ajuta la ceva :* )

Răspuns Câştigător
| Ene_Marian_1996 a răspuns:

Buna BlackEyedGirl, dupa parerea mea baiatul aceala care te tachineaza (cel mai bun prieten) poate vedea in tine mai mult decat o amica si te doreste doar pentru el, tachinarea e prima forma de afectiune, dupa mine tipul este gelos simte ca te-a pierdut
2) Foarte greu de spus "daca ii place de tine" nu merge chiar asa, dar dupa spusele tale ca se baga in seama te ajuta, este o posibil
Iti dau un sfat, nu te lasa usor chiar daca el stie ca il placi, nu ii sari in brate stai calma fi putin indiferenta(nu exagera cu asta)

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca simte ceva pentru tine, iar de cel care te tachineazxa pot zice ca mai mult se baga in seama ca asa-i place lui, nu ca te-ar place in sensul ala...

| AndreyTPU a răspuns:

Buna! Acel tip nu s-a schimbat, e la fel, dar s-a schimbat fata de tine, te ajuta s.a, iar celalt te tachineaza doar pentru ca poate el simtea ceva pentru tine iar acum stie ca tu il placi pe cel mai bun prieten al lui.
Da, cred ca simte ceva pentru tine(cel care s-a schimbat) fiindca ar fi la fel de indiferent daca nu.O zi buna!

| scumpika89 a răspuns:

Pai amandoi te plac si de aia se poarta asa de ciudat si sau schimbat asa de mult

| neonitza1 a răspuns:

Baiatul ala cu care te intelegi bine siiigur te place
cand te tachineaza, iti cere de fapt atentie, pentru ca simte ca te pierde
si el probabil simte ceva pentru tine si este gelos

si baiatul de care iti place... poate chiar te placehappy
apropie-te de el incet
si trebuie sa razi la ce spune
si sa vorbiti despre EL
in niciun caz sa vorbesti despre tine
te v-a crede ''selfish''
bafta:**
poosie:*

| ivascudelia a răspuns:

Pai cred ca cel mai bun prieten al tau se poarta asa ca
poate el te placea de mai mult timp si afland ca tu il placi pe acel tip (nu pe el) incearca sa fie mai aproape de tine sa incerce sa ''te vrajeasca'' ceva de genu. Sper ca te-am ajutat :*