| marmaraqwer1997 a întrebat:

Hei, imi puteti spune va rog parerea voastra? Eu am fost cu cineva, s-a despartit de mine, eu am suferit(cand aveam cea mai mare nevoie de el m-a lasat), am incercat sa ma impac de cateva ori( cu toate ca se comporta urat, ca si cum e superior), dar el nu mai voia si chiar a zis ca noi nu mai avem ce discuta. Eu de curand am luat un examen foarte important si in ziua aia m-a felicitat si a inceput sa imi scrie, eu intre timp mi-am facut o relatie si l-am instiintat si am dorit sa nu imi mai scrie, lui nu ii pasa de faptul ca am eu iubit si tot nu a inteles( ba chiar voia sa ma despart). Ieri am primit un mesaj cu intrebarea daca il mai iubesc, i-am explicat sa inceteze ca am o relatie serioasă si ca nu il mai vreau si nici nu mai am sentimente si azi m-am trezit ca m-a sters de la prieteni.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Te inteleg perfect.
Erai ceva de genul "lasa-ma imi place".Si eu am avut o experienta de genul cu o persoana la care am tinut foarte mult si ma ranit extrem de rau.Eu insistasem sa ramanem impreuna iar el facea figuri pana am zis stop. Dupa cand a vazut ca ii e mai greu, i sa ciuntat cu relatiile si distractia si-a amintit de mine si de cat de mult "ma iubeste" si a inceput sa intre cu bocanci in viata mea.Eu avand in vedere ca am fost muult timp indragostita i-am permis cateva conversatii dar mintea mea mi-a dat semnale clare ca nu merita sa pierd tot ce am pentru el si asa am si facut.
Crede-ma nu ai de ce sa ii simti lipsa sau sa ii duci dorul.A fost, este si va fi un gunoi ce te tine de rezerva sau cand are el chef, si nu merita sa ai iubesti un asa om.Te va mai cauta da nu ii mai permite de loc pentru ca te va afecta.

| Holiday a răspuns:

Foarte bine ca te-a sters. Asa nu mai e nici el tentat sa-ti scrie si nici tu. Fii bucuroasa ca ti-a respectat dorinta.

| Romanul86 a răspuns:

Și tu vroiai să îți mai scrie!