| anonim_4396 a întrebat:

HEi! intrebare adresata fetelor! Ati iesi cu un baiat pletos, cu aspect mai neingrijit, fumator, chitros uneori, cu un comporament ciudat? am un astfel de prieten si cu toate calitatile pe care le are el are iubita, pe mine ma socheaza chestia asta, cand ma uit la mine, ma uit sa arat de fiecare data bine cand ies pe undeva, spalat, parfumat, bine inggrijit, ca aspect fizic, nu sunt urat, ma consider dragut si cu totate astea nu am prietena, ma simt aiurea cand vad cupluri tinandu-se de mana sau sarutandu-se si mai ales pe prietenu asta care il am, nu stiu cum de s-a uitat tipa aia la el? Voi v-ati uita la un baiat neingrijit aa ca el? Sau la un baiat ca mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu sunt șocată când văd tot felul de zdrențulici care au iubit.
Unele au o înfățișare care lasă de dorit și mai sunt și analfabete sau agramate. Te înteleg foarte bine, pentru că și eu am o prietena care nu se aranjează deloc, deși chiar ar trebui, si totusi are gagic. De ce? Pentru că este "înfiptă" și tupeistă, se bagă in seamă cu băieții, nu-i prea pasă de cum arată. Ea a vrut relație si acum are relatie. Unii pot să aibă un aspect neîngrijit, dar să fie foarte de treabă și să-ti doresti sa-ti petreci timpul cu ei. Depinde ce inseamna neingrijit, ca daca e unu nespalat, cu haine murdare, fara dinti in gura, chiar ca nu as vrea sa-mi petrec timpul cu el. Evident ca ma uit la tipi prezentabili și educati, dar daca ei nu fac niciun pas, de ce as face eu?!
Esti baiat, iar fetele, oricat ar vrea ele sa faca primul pas, nu o vor face. Tot pe tine pică.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doamne de cate ori am scris aici ca nu noi alegem ceea ce ne atrage fizic,e ca nu noi alegem cand ne e sete, foame, oboseala nu sunt hormoni eliberati in creier, acel baiat e mai atractiv ca tine sau mai tupeist sau ambele, fetele vor una dar le atrage alta, rational noi nu decidem pe cine sa iubim si inima noastra hai sa spun si asa in mod romantic

| Necunoscut112 a răspuns:

Părul lung e chiar sexy. Dacă din asta şi din faptul că nu foloseşte parfum ai tras tu concluzia că e neingrijit...s-ar putea să fii departe de adevăr. Eu una sunt alergică la parfum, iar tipii excesiv de aranjaţi si bibiliti nu îmi trezesc deloc interesul.

| JustStitch a răspuns (pentru Necunoscut112):

Ce mi-ar place sa te cunosc

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești prea timid!

| JustStitch a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce ar trebui sa fac?

| anonim_4396 explică (pentru JustStitch):

laughing sa scapi de timiditate. Fii mai curajos, dar cu bun simt și nu prostești decât panaramele cu discuțiile alea despre sex.

| RAY a răspuns (pentru JustStitch):

Sa fi barbat, daca isi place o fata cu tupeu vorbesti cu ea,o atingi pe bratul drept daca zambeste te place, sunt chesti simple care isi arata daca te place, isi zambeste, te ia de man, vrea sa te saruta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce isi doreste fiecare. Poate prioritatile tale nu coincid in materie de persoane cu fetele pe care le-ai intalnit pana acum. In orice caz, nu trebuie sa desconsideram pe nimeni, mai ales la modul asta. Nu stii de ce e asa, nu-i cunosti povestea ca sa ma exprim asa. Vorbeste doar atunci cand esti sigur despre ceea ce spui.

| Girly97 a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza chestia asta, sa stii. Nici nu ma asteptam sa gasesc vreodata o persoana care sa fie perfecta. Eu port ochelari insa tot sunt o tanara educata si amabila. Eu niciodata nu ma uit dupa defecte ci dupa starea din interior.

| relativsausigur a răspuns:

Prietena lui a vazut ceva ce ii place la el, chiar daca tu il vezi asa.
Se simte bine probabil in preajma lui, simte vibe-uri pozitive intr-un fel sau altul, poate au in comun un stil, muzica care o asculta, filmele la care se uita, modul cum percep lumea.
Poate ii plac si reactiile lui ca si om, ca si baiat pana la urma.
Depinde la ce te referi cand spui neingrijit / chitros.
Faptul ca are plete, nu il face neaparat neingrijit sau chitros, atat timp cat se spala pe par, atat timp cat e curat, cat hainele care le poarta chiar daca sunt simple sunt noi, spalate si nu umbla cu zdrente uzate.
Plus ca ce conteaza cel mai mult pentru o femeie, este capacitatea unui barbat in materia de ce ar fi dispus sa faca, sa indure pentru ea.
Un barbat care se dedica unei femei, si nu intr-un mod prefacut, de fatada, va fi primul om in ochii ei pe care s-ar baza si pe care ar dori sa il tina langa ea.
Cu siguranta nu ai cum sa stii cum este el intr-o relatie, nefiind langa el 24/24 sa il vezi cum se comporta si care ii sunt reactiile fata de anumite situatii in relatie, sau in anumite situatii pe care le confrunta gagicasa.
Faptul ca esti ingrijit si arati bine, nu e totul, o femeie s-ar putea sa te placa suficient cat sa aiba o aventura cu tine, sau mai multe aventuri, dar poate nu ceva bazat pe incredere, zi de zi, iubirea si stabilitatea pe termen lung se castiga prin sinceritate si dedicare, asta in caz ca la asta te refereai cand spuneai "nu am prietena".

| EmanuelKant a răspuns:

Lasa-ti si tu plete, apuca-te de fumat si nu te mai spala. Poate o sa ai noroc.

| OtherNews07 a răspuns:

Depinde.Depinde și de personalitate nu doar de aspectul fizic, daca fata aceea este compatibila și se-ntelege foarte bine cu el, nici nu se mai uita la aspectul fizic.Normal da, aspectul fizic te atrage prima oara si pe urma personalitatea. Dar daca el stie sa atraga fetele, si sa le citeasca nevoile si limbajul nonverbal, are parte de mai multe admiratoare. Dar tu de unde stii ca nu ai admiratoare?
Stii sa citesti limbajul nonverbal al unei fete
( cand flirteaza cu tine, cand te place, cum se poarta-n preajma ta)?
Daca nu stii asta, normal ca nici nu stii cate fete te plac si de-aici pornesc gandurile ca vai, stai singur si tu nu-ti vei gasi pe nimeni toata viata.
Sa nu te mai gandesti asa ca iti vei face o obsesie sa ai o iubita si atunci cand o vei avea e posibil sa devii dependent de ea.
Ai rabdare! Citeste limbajul nonverbal al fetelor, analizeaza-le, vezi care te plac si iti alegi una care iti place si tie si care macar se simte bine-n preajma ta ca sa ai mai multe sanse cu ea.
Nu cred ca e neaparat sa ai tupeu, sunt unele fete carora nu le plac baietii repeziti, dar daca esti timid iti trebuie totusi o fata cu tupeu, gasesti destule in ziua de azi.
Dar ti-am spus, ai rabdare nu dispera, gasesti fata potrivita la momentul potrivit, daca incerci sa le cunosti mai bine si esti interesat de ele, devii mai interesant.
Bafta si nu-ti mai face iluzii ca nu o sa-ti gasesti pe nimeni, fii increzator in tine si le vei castiga increderea celorlalti, crede-n tine, fii voios; nu vei avea nimic de pierdut!