| Mariana_Costin_1999 a întrebat:

Hei lume am o problema.
Vreau raspunsuri sincere.
Simt mai jos de buric un puls vreau sa stiu daca e normal sa ai puls sau poate sunt însarcinata.
Vreau sa mentionez ca inca nu mi-a venit data pentru menstruatie si ca am cateva simptome de sarcina. Sunt ingrozitor de speriata recunosc am facut-o si protezat si neprotejat cu el pentru ca multe femei mi-au zis ca nu poți ramane insarcinata cu el asa repede.
Acum cateva zile am avut o scurgere de culoare rozie am crezut ca imi vin problemele dar nu mi-a trecut si ma durea si burta! Dau funda daca ma ajutati si sa imi da-ti raspunsuri cat mai sincere si sfaturi.Am nevoie de voi!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul unor anumite persoane, mai ales in cazul celor care au o constitutie slaba, se poate percepe/simti pulsatia arterei aorte abdominale care este provocata de bataile inimii care se transmit prin vasele de sange principale, astfel ca o asemenea situatie nu trebuie sa-ti provoace motive de ingrijorare. De obicei atunci cand exista tulburari de ritm cardiac, acestea pot fi resimtite uneori in interiorul abdomenului/stomacului.Doar daca aceste pulsatii devin frecvente sau mult prea evidente o consultatie medicala efectuata de catre medicul internist poate fi folositoare sau chiar binevenita. In perioda de dinaintre de ziua de pornire a menstruatiei, adica IN ACEST MOMENT al ciclului menstrual in care esti acum, NU pot sa apara si nici NU pot sa existe SIMPTOME DE SARCINA, dintr-un motiv cat se poate de simplu si anume, asa ceva NU EXISTA in aceste zile, ele pot sa apara si sa se manifeste doar dupa ce sarcina are varsta minima de 6-7 saptamani. Durerile mentinate precum si starile mai deosebite descrise, probabil ca reprezinta simptome premenstruale si prea putin posibil/probabil ar putea fi vorba de o sarcina instalata. Strict pentru linistea ta sufleteasca, peste 4-5 zile fa-ti un test de sarcina al carui rezultat va fi probabil valid/valabil si corect. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Este un caz simplu de inima cazuta in stomac. Apare atunci cand prietenul ne minte ca se poate retrage la timp.Recomand mers la ginecolog si studiere atenta a pliantelor cu multe litere pe care le da dupa consult.Nu te ingrijora, totul va fi bine.

| Ichigo29 a răspuns:

Cand ai facut-o neprotejat s-a terminat in tine?

| Mariana_Costin_1999 explică (pentru Ichigo29):

Nu dar am auzit ca poti ramane insarcinata si cu lichidul peejaculator.