| nicoleee30 a întrebat:

Hei happy M-am gandit sa nu iau anticonceptionale, ci sa combin prezervativele Durex Extra Safe cu spermicide. Insa, acum vine problema. Nu stiu care fel de spermicide sunt cele mai eficiente si cele care nu dauneaza deloc. Am citit ca unele iti pot creea infectii serioase la nivelul zonei genitale si nu vreau sa am probleme de genul. Imi puteti recomanda vreun spermicid foarte, foarte bun? Nu conteaza pretul! Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Este de ajuns DOAR prezervativul, folosit corect te proteja indeajuns de bine. Spermicidele sunt o prostie, mai mult fac rau decat sa te ajute. si sunt si mai dificil si neplacut de folosit.

5 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Nu inteleg, prezervativele ce crezi ca contin? Foloseste prezervativul, este de ajuns.

| nicoleee30 explică (pentru Purec):

Multi mi-au spus ca este mult mai sigur sa folosesc pe langa prezervativ si spermicid big grin

| Purec a răspuns (pentru nicoleee30):

Este de ajuns DOAR prezervativul, folosit corect te proteja indeajuns de bine. Spermicidele sunt o prostie, mai mult fac rau decat sa te ajute. si sunt si mai dificil si neplacut de folosit.

| Purec a răspuns:

Entran nu e spermicid laughing) e ca sa i se ridice nivelul, presupun ca esti urata al dracului si nu i se scoala fara entranlaughing

| Oana92 a răspuns:

Daca stii sa pui bine prezervativul nu ai nevoie de spermicide sau anticonceptionale.

| hotdesire a răspuns:

Foloseste prezervativele. Durex e perfect.