| bunicisibuni a întrebat:

Hei! M-am masturbat, uneori o fac cam des. Ieri m-am masturbat si din greseala m-am zgariat cu unghia jos. Dupa mi-am revenit insa nu am putut sa termin. Si imi e putin frica daca nu ma mai pot excita. Adica, inainte in mod normal cand vedeam ceva pasional ma udat erc. Hmm, oare imi va afecta viata sexuala? Si da, ma spal mereu pe maini inainte. Precizez ca am 15 ani, as vorbit cu parintii, dar momentan sunt plecati.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fii pe pace, o să reușești să termini ori de câte ori vrei.
E normal să te sperii puțin și să te inhibezi, dar trece, odată cu rana.
Dacă ai o relație OK cu părinții (cu mama în mod special), poți să le spui; să nu crezi că ei nu știu de masturbare sau că or fi niște înapoiați din evul mediu cu inchiziția.winking
Și ai grijă de manichiură, ca să nu mai pățești astfel de accidente.

| Shophia18 a răspuns:

Buna

Nu se intampla nimic daca te Mast.
Zgaraietura se va vindeca..Mai stai o bucata de vreme si nu fa nimic. Date eventual cu Nidoflor sa se vindece locul, dupa care ti-as recomanda sa folosesti o jucarie de ex vibrator ..Si sa pui prezervativ sau daca te joci cu degetul sa porti manusi de unica folosinta. Si la Parintii tai sa nu spui nimic. Ca asta nu se povesteste este un lucru intim personal. Fa-o cand esti singura.S-au noaptea cand dorm toti daca ai camera ta. Sa nu spui nimic Parintilor ca nu vor reactiona bine. Nu e simplu ce faci tu. Ai grija ce faci si ce introduci inauntru sau cu ce te joci ca e periculos suntem sensibile si te poti infecta sau sa iti vina alte probleme sa te protejezi si sa te speli bine pe maini e foarte important