| bunicisibuni a întrebat:

Buna!
M-am masturbat, cam des zilele astea. Ideea e ca daca ating clitorisul ma doare, adica mai nou e foarte sensibil. E normal?! M-am spalat pe maini mereu, cu sapun. Tot! O sa-mi afecteze viata sexuala?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se zice ca orice lucru dus la extrem nu reprezinta normalitatea si din acest motiv trebuie sa ne ferim pe cat putem pentru a ne mentine intr-un echilibru "suprem". Orice lucru se poate transforma in contrariul sau, din iubire in ura, din putere in slabiciune, din puritate in pacat sau din placere in durere. Ne putem misca creativ numai intre extreme, nu si dincolo de ele. Incearca masturbarea combinata folosind in egala masura "degetica" intravaginala cu masarea clitoridiana si te vei convinge ca durerea si sensibilitatea se vor re transforma in placere si satisfactie. Succes.

| mihai69 a răspuns:

Am pățit-o și eu, când mă trăgeam ca apucatu' de organ.winking
Lasă o perioadă de repaus și vei putea reîncepe „joaca"; dar fii mai blândă cu el! E un organ foarte sensibil, în ciuda dimensiunilor lui mai reduse! Dar ai aflat asta deja, că altfel nu puneai tu mâna pe el.

| sofisis a răspuns:

Nu o sa iti afecteze viata sexuala. Normal ca se inflameaza si el si doare daca il tot zapacesti. Fa pauza si o sa revii la normal.

| gaspard a răspuns:

Ia fa o pauza 2-3 zile fara degetica fara nimic si ai sa vezi ca esti ok 100%

| Anonim3103 a răspuns:

Tu te astepti sa te masturbezi mereu si sa nu te doara? Ia o pauza de 3-7 zile (ai incredere in mine) Si o sa fi ca nou